Ukraińskie studio tworzy narracyjną grę o wojnie. Projekt będzie darmowy

Ukraińskie studio tworzy narracyjną grę o wojnie. Projekt będzie darmowy

Ukraine War Stories
Ukraine War Stories
Źródło zdjęć: © Starni Games
27.07.2022 12:28

Ukraińskie studio Starni Games, specjalizujące się w narracyjnych strategiach, pracuje obecnie nad nowym projektem. Ukraine War Stories to zbiór opowieści od naocznych świadków, podany w formie gry komputerowej. Produkcja jest całkowicie darmowa.

Ukraine War Stories opowie o pierwszych miesiącach wojny

Ukraińskie studio Starni Games rozwija wyjątkowy projekt. Deweloperzy, wykorzystując relacje ocalałych, chcą pokazać okrucieństwo wojny, za które odpowiada Rosja. Podobnie jak w przypadku polskiej gry-lektury This War of Mine, Ukraine War Stories przedstawia wojnę z perspektywy starających się przeżyć mieszkańców.

Powieści przeprowadzą cię od pierwszych strzałów wojny w Hostomelu, przez terror w Buczy, aż po zdecydowany opór w Mariupolu. Będziesz musiał zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim, a w końcu uciec w bezpieczne miejsce. Będzie to wymagało odwagi i zaradności - a czasem i poświęceń.

Starni GamesOpis gry na platformie Steam

Tu nie ma miejsca na fikcję

W Ukraine War Stories nie ma miejsca na fikcję. Fundamentem tego projektu są prawdziwi ludzie oraz ich zeznania. Za oprawę graficzną posłużyły autentyczne fotografie. Produkcja przypomina bardziej interaktywną opowieść, jeśli nie manifest antywojenny. Nie ma tu wielu rozbudowanych mechanik. Rozgrywka oparta jest na tekście, uzupełniona ilustracjami oraz muzyką. Z drugiej strony... czy zawsze wszystko musi być podane na tacy?

Ukraine War Stories to w pełni darmowa produkcja

Na platformie Steam dostępna jest bezpłatna wersja demo Ukraine War Stories. Premiera pełnej wersji zaplanowana jest na październik 2022 roku.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie