Ukończ New Vegas w rekordowym czasie. Zero satysfakcji gwarantowane!

Ukończ New Vegas w rekordowym czasie. Zero satysfakcji gwarantowane!

Ukończ New Vegas w rekordowym czasie. Zero satysfakcji gwarantowane!
15.04.2016 20:01, aktualizacja: 15.04.2016 20:44

Najlepszy z współczesnych Falloutów? Zapewne tak. Ale nie znaczy to, że nie można go ukończyć w absurdalnie krótkim czasie.

Fallout: New Vegas znalazł uznanie graczy tam, gdzie nie udało się to trzeciej części. Twórcy z Obsidianu w okolicach jego premiery często i chętnie przypominali, że są wśród nich ludzie, którzy pracowali nad dwoma pierwszymi Falloutami. Nie bez powodu. W ich grze znacznie łatwiej było dopatrzyć się rodowodu postapokaliptycznych klasyków gatunku niż w dziele Bethesdy i mimo własnych błędów i problemów przeszła ona do historii jako ten dobry nowy Fallout.

Ale co, jeżeli wcale nie chcecie dobrej gry, tylko grę krótką i złą? Co, jeżeli akurat taki macie gust i do diabła, kto wam zabroni grać tak, jak lubicie? Oto krótki poradnik.

Jedną z irytująco dobrych rzeczy są w New Vegas  dialogi. Ciekawe, błyskotliwe, zabawne, z umiejętnościami gracza wpływającymi na ich przebieg. Co zrobić, żeby się ich pozbyć? Wystarczy włączyć grę w włoskiej wersji językowej. Nie tylko nic nie zrozumiecie, ale też rozmowy postaci będą zauważalnie krótsze. Dodatkowo można też zastosować sztuczkę z szybkim zapisywaniem i ładowaniem gry, by część dialogów ominąć całkowicie.

Obraz

Wkurza was otwarty świat, w którym w końcu możecie iść wszędzie tam, dokąd macie ochotę, bez niepotrzebnego przedzierania się przez tunele metra? Możecie ominąć przygodę związaną z jego odkrywaniem taktycznie łamiąc sobie nogi. Tak, wystarczy jedynie zapisać grę na krótko przed doznaniem kontuzji, a po jej wczytaniu szybkość poruszania się bohatera wzrośnie o 152 proc. Kto by się chciał rozglądać po okolicy!

A co, jeżeli akurat przypadkiem znajdziecie się w jakiejś zamkniętej lokacji, kryjącej jakąś interesującą tajemnicę, jak chociażby genialny Vault 11? Jak poradzić sobie w takiej sytuacji, jak wtedy uniknąć dobrej zabawy? I tu jest rozwiązanie! Wystarczy znów odpowiednio wykorzystując szybkie zapisywanie i wczytywanie gry włączyć możliwość przechodzenia przez ściany. Nie po to ktoś misternie sterował tym, w jaki sposób macie odkrywać tajemnice świata, byście się go słuchali!

Nawet jeżeli zastosujecie się do wszystkich powyższych rad, może okazać się, że znajdziecie jakąś przyjemność w eliminowaniu wrogów za pomocą VATS-a. Aby się przed tym zabezpieczyć, umiejętnie wykorzystajcie kolejny z błędów gry. Jeżeli gracz dostateczne szybko umieści na mapie własny znacznik, pobliscy wrogowie zamrą w bezruchu.

Korzystając z tych wskazówek możecie przejść Fallouta: New Vegas w rekordowym czasie 19:52 i nie bawić się dobrze ani minuty.

Fallout: New Vegas Any% Speedrun in 19:52 (Without Loads)

[Źródło: Kotaku]

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)