Ukazał się ostatni numer magazynu Komputer Świat GRY

Ukazał się ostatni numer magazynu Komputer Świat GRY11.12.2012 13:57
Ukazał się ostatni numer magazynu Komputer Świat GRY
marcindmjqtx

Jak pisze we wstępniaku redaktor prowadzący, Michał J. Adamczak: "Gdy przed trzynastu laty tworzyliśmy pierwszy numer magazynu KŚ GRY, internet był rzadkim dobrem, komputer drogą zabawką, a granie - zabawą grupy hobbystów." Czasy się zmieniły.

Właśnie zmiany, które "dotykają też rynku wydawniczego" są wymieniane jako powód zakończenia wydawania czasopisma. Redaktor pisze wprost o tym, że prasę zastępuje internet. Jak widać magazynu nie uratowały pełne wersje gier, ani kierowanie swoich tekstów do wszystkich graczy - w numerze znaleźć można i recenzję moda Black Mesa i opisy popularnych gier online.

Wśród ciekawych materiałów z ostatniego numeru 1/2013 warto wymienić wywiad z rysownikiem, Michałem "Śledziem" Śledzińskim - o rysowaniu, ale i grach. Może nie wiecie, ale Śledziu jest maniakiem serii Monster Hunter. Ponadto rzuca się w oczy obszerny tekst z przewidywaniami na temat przyszłości gier.

No i na płycie jest pełna wersja Prince of Persia: Warrior Within.

To jednak nie koniec marki Komputer Świat Gry - nadal od czasu do czasu będą się ukazywać numery specjalne, a autorów znajdziecie w sieci - choćby na należącej do tego samego wydawcy Gamezilli.

Nie jest to pierwszy symptom złej kondycji prasy komputerowej. W marcu tego roku, z rynku zniknął magazyn PLAY, także wydawany przez Ringier Axel Springer. W czerwcu Playbox od Wydawnictwa Bauer zmienił cykl wydawniczy na nieregularny - jako wydanie specjalne CD Action.

Czyli, jeśli dobrze liczę, na rynku zostały CD Action, PSX Extreme i NEO+? Ten ostatni zresztą też miał w tym roku problemy z ciągłością ukazywania się.

I choć sam łapię się na tym, że czytam głównie treści w sieci, to jednak wychowałem się na czasopismach o grach i nadal sięgam np. po EDGE. Mam kilka pierwszych numerów KŚ GRY - np. ten z pełną wersją Księcia i Tchórza. Więc jakoś tak szkoda.

Paweł Kamiński

327020318659668247
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)