UJ rusza ze studiami dla twórców gier. I to także dla humanistów

Instytut Sztuk Audiowizualnych UJ otworzył nową specjalizację stworzoną we współpracy z Wydziałem Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ. Studenci kulturoznawstwa będą mogli teraz poznać także sekrety projektowania gier.

marcindmjqtx

21.06.2011 | aktual.: 06.01.2016 12:36

Dr Tomasz Z. Majkowski stwierdza:

Jeżeli potrafimy uczyć robienia filmu, malowania, creative writingu, a nawet przemawiania, możemy również nauczać projektowania gier wideo. Korzyści są te same: uczeń nie musi wynajdować koła raz jeszcze. Z kolei Jan Argasiński, doktorant ISzA oraz pracownik Europejskiej Akademii Gier, zauważa, że nie są to studia stricte techniczne, ale kierowane także do humanistów:

(...) to są studia skierowane także dla humanistów - którzy teoretycznie potrafią wyłącznie pisać elaboraty na dziwne tematy. Jesteśmy w stanie znaleźć miejsce dla takich ludzi i ich zagospodarować. Chociaż nie lubimy tego słowa i nie chcemy o tym mówić, uczymy zawodu. O tym, dlaczego warto zatrudniać wizjonerów, czemu warto takich ludzi kształcić i czego możemy spodziewać się po nowych studiach dowiecie się z obszernej rozmowy obu wymienionych, którą znajdziecie na filmwebie.

Liczymy, że Uniwersytetowi Jagiellońskiemu faktycznie uda się wykształcić "polskiego Shigeru Miyamoto".

Tomasz Kutera

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościpolskagamedev
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.