Udostępnianie/ściąganie gier? Nie trzeba ACTA, prywatne firmy już teraz ścigają za to internautów

Nie oszukujmy, jakiś procent osób protestujących przeciwko ACTA robi to tylko dlatego, że boi się kar za ściąganie z sieci nielegalnych plików. Tylko że, hola hola, już dziś można za to nieźle "beknąć".

Udostępnianie/ściąganie gier? Nie trzeba ACTA, prywatne firmy już teraz ścigają za to internautów
marcindmjqtx

Szczegółowo opisane to zostało w artykule z ostatniego Dużego Formatu. Zacytujmy:

Podobnie potraktowano Joannę (imię zmienione). W styczniu otrzymała pismo od mec. Marka Staszewskiego. Także na konto w Chomikuj.pl, także adresowane do anonimowej osoby. "Szanowni Państwo. W związku z Państwa działaniami polegającymi na bezprawnym utrwalaniu oraz rozpowszechnianiu chronionych prawem programów komputerowych w postaci gier telewizyjnych dedykowanych na konsole Playstation...". Dalej mecenas groził powiadomieniem prokuratury "o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa" i "złożenia powództwa o odszkodowanie". Zapewniał, że ma dokumenty świadczące "jednoznacznie o bezprawnym utrwalaniu i rozpowszechnianiu chronionych prawem programów komputerowych". Poszkodowanym jest firma Sony Computer Entertainment Europe Ltd. O tym, że nie trzeba ACTA, by skutecznie ścigać piratów, więcej przeczytajcie we wspomnianym artykule Małgorzaty Kolińskiej-Dąbrowskiej, w tym miejscu. Zachęcamy do zajrzenia do niego, to niezwykle interesująca lektura.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościpolskapiractwo
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.