Ubisoft zablokuje dostęp do gier. Chodzi o platformę Steam

Ubisoft zablokuje dostęp do gier. Chodzi o platformę Steam

Assassin’s Creed Liberation HD
Assassin’s Creed Liberation HD
Źródło zdjęć: © Steam
11.07.2022 15:20

Ubisoft robi porządki. Ta decyzja może rozsierdzić wielu graczy. Po tym, jak firma przestała wspierać funkcje sieciowe w starszych produkcjach, zapowiedziano całkowitą blokadę kilku gier na platformie Steam.

Ubisoft, po tym jak niedawno wyłączył funkcje sieciowe w starszych produkcjach, postanawia iść dalej. Kilka produkcji doczeka się całkowitej blokady na platformie Steam. Informacje zawarte w kartach, nie pozostawiają złudzeń. Cały proces odbywa się na "prośbę wydawcy".

Zakładka Assassin's Creed: Liberation HD
Zakładka Assassin's Creed: Liberation HD© Steam | Barysz Sebastian

Taki komunikat widnieje w zakładce Assassin's Creed: Liberation HD. Oznacza to w praktyce, że od 1 września nie będzie możliwe uruchomienie tej gry na platformie Steam. Nawet jeśli posiadamy tytuł w swojej bibliotece. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Silent Hunter 5, Anno 2070 oraz Space Junkies. Owszem, mowa o produkcjach, które nie są perłami w koronie Ubisoftu, jednak - patrząc na reakcję internautów - niesmak pozostaje.

Może dojść do takiej sytuacji, gdzie osoby, które zakupiły dane produkty, nie będą mogły z nich korzystać. Czy Ubisoft przygotował jakąś alternatywę? Aktualnie brakuje informacji na ten temat. Omawiane gry nadal figurują w cyfrowym sklepie Ubisoft. Pozostaje czekać na oficjalny komunikat firmy. Ten - teoretycznie - powinien się pojawić, bowiem zaufanie graczy jest rzeczą bezcenną.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)