Ubisoft robi własną grę piłkarską?

Ubisoft robi własną grę piłkarską?
03.02.2010 21:18
Ubisoft robi własną grę piłkarską?
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Wydaje się, że podział sektora gier piłkarskich na kolejne odsłony FIFY od Electronic Arts i PES od Konami jest na tyle ugruntowany, że nie ma tu miejsca na trzeciego gracza. A jeśli tym graczem jest tak duża firma jak Ubisoft? I nie chodzi tutaj o kolejną odsłonę Academy of Champions: Soccer.

Francuskojęzyczne Jeux Video podało, że w Ubisofcie trwają prace właśnie nad takim, "poważniejszym" tytułem, we współpracy z piłkarzami z angielskich klubów, m.in. Stevenem Gerrardem. Gra miałaby ukazać się pod koniec 2010 roku.

Geoffrey Sardin, szef francuskiego oddziału Ubi, jakiś czas temu powiedział w wywiadzie dla Gamekult:

Sektor rynku do którego Ubisoft musi się ustosunkować to gry sportowe. Przez dwa najbliższe lata będziemy pracować nad pewną liczbą tytułów właśnie z tego świata. Trzeba czasu, ponieważ koszt wejścia, jakość produktów jest wysoka. Można było to zauważyć przy okazji najnowszej odsłony Fify. (...) Pracujemy nad tym intensywnie, zwłaszcza nasze kanadyjskie studia. Będziemy mogli podzielić się informacjami na ten temat już w 2010 roku. CVG przypomniało, że szef Ubisoftu, Yves Guillemot, już w 2008 roku przebąkiwał o planach dalszej ekspansji w kierunku gier sportowych przy okazji premiery Shaun White Snowboarding. W 2007 roku na DSa wydali Real Football.

Z kolei dawno, dawno temu, to jest w 2005 roku, Ubisoft przymierzał się do przejęcia porzuconych przez Microsoft NFL Fever, NBA Inside Drive i NHL Rivals. Żadna z nich nie jest grą piłkarską, ale widać, że francuska firma od dłuższego czasu krąży dokoła gier sportowych. Może w tym roku wreszcie zawalczy z EA i Konami?

Dzięki whan.

Konrad Hildebrand

327122521768482858
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)