Ubisoft potwierdza: Assassin's Creed, Far Cry 5, The Crew 2 i South Park w tym roku fiskalnym

Ubisoft potwierdza: Assassin's Creed, Far Cry 5, The Crew 2 i South Park w tym roku fiskalnym

Ubisoft potwierdza: Assassin's Creed, Far Cry 5, The Crew 2 i South Park w tym roku fiskalnym
Patryk Fijałkowski
17.05.2017 11:23, aktualizacja: 17.05.2017 11:46

W przyszłym roku również 4 tytuły AAA, w tym nowe IP (multiplayerowe).

Dużo było ostatnio plotek w kwestii gier Ubisoftu, firma postanowiła więc rozwiać wątpliwości. Serią treściwych postów zapowiedziano nowe Assassin's Creed, Far Cry'a 5... i The Crew 2. Dwa pierwsze nie powinny już absolutnie nikogo dziwić, ale nowe The Crew może być pewnym zaskoczeniem.

Więcej mamy dowiedzieć się w najbliższym czasie. Część szczegółów poznamy może przed E3, większość pewnie już podczas oficjalnej konferencji. Daniel Ahmad na podstawie prezentacji Ubisoftu potwierdza natomiast, że powyższe tytuły wraz z niepokojąco odwlekanym South Park: The Fractured But Whole mają pojawić się w tym roku fiskalnym.

Zapowiedź nowego AC została dodatkowo okraszona hasłem "Zaczyna się nowa era", co oznacza zarówno nową epokę, do której zabierze nas gra, jak i drugi oddech jaki łapie seria po swojej rocznej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że trafimy do starożytnego Egiptu.

Jeśli zaś chodzi o Far Cry'a 5, plotki sugerują Dziki Zachód, co poskutkowałoby starciem z Red Dead Redemption 2, które w przebiegu mogłoby pewnie przypominać trochę zeszłoroczne Battleborn vs Overwatch. Mówi się też jednak, że piątka będzie dziać się w czasach współczesnych. No nic, trzeba czekać.

[fbpost url="post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FUbisoftPL%2Fposts%2F10154305311966370%3A0&width=500" width="500" height="341"]

Mamy też The Crew 2. Pierwsza część miała ciężki start, ale Ubisoft nie pokpił sprawy i faktycznie długo po premierze rozwijał stworzony świat. Na tyle długo, że teraz nikt nie powinien być zniesmaczony zapowiedzią dwójki. Prędzej ktoś stwierdzi pewnie "serio? ryzykują sequel?". Ano ryzykują. I jeśli tylko wyciągnęli odpowiednie wnioski - a rozwijana jedynka sugeruje, że tak - to może wyjść z tego coś wartego uwagi. Będzie starcie z nowym Need For Speedem i GT Sport?

[fbpost url="post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FUbisoftPL%2Fposts%2F10154305237666370%3A0&width=500" width="500" height="253"]

Osobiście najbardziej czekam na South Park: The Fractured But Whole, choć te zawirowania z datą premiery i brak Obsidiana sprawiają, że mam pewną rezerwę, nawet jeśli demo było dobre. Ciekawe czy premiera zgra się w jakiś sposób z 21. sezonem serialu, którego start zapowiedziano na 23 sierpnia. Może po, może w trakcie?

Jeśli spojrzymy natomiast na tajemnicze 4 tytuły AAA w przyszłym roku fiskalnym... Jeden z nich będzie nowym IP skupiającym się na multiplayerze. A poza tym: czy istnieje szansa, że wyjdzie w końcu to wyczekiwane Beyond Good & Evil 2? Czy to jednak jeszcze za wcześnie? Były też przecież plotki o Splinter Cell, ale wszystko niestety ucichło. Ciekawe też czy Assassin's Creed wróci do corocznych premier...

Jedno jest pewne. Ubisoft ma sporo dobrych IP w rękawie i nie zawaha się ich użyć w ciągu najbliższych miesięcy. Ich konferencję na E3 zobaczymy 12 czerwca o 22:00.

Patryk Fijałkowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)