Ubisoft: nowe konsole wpływają na kreatywność całej branży

Niektórzy uważają, że długi cykl życia konsol, to jednak nie jest najlepsza rzecz na świecie.

Ubisoft: nowe konsole wpływają na kreatywność całej branży
marcindmjqtx

23.07.2012 | aktual.: 05.01.2016 16:41

Yves Guillemot, prezes i współzałożyciel Ubisoftu powiedział:

Zostaliśmy ukarani [spadającą sprzedażą gier - przyp. kmh] przez brak nowych konsol na rynku. Rozumiem, że producenci nie chcą ich zbyt często, ponieważ są drogie, ale to ważne dla całej branży aby mieć nowe konsole, bo to pomaga na kreatywność. Zostało kiedyś powiedziane, że w tej generacji konsol Ubisoft nie wprowadzi żadnej nowej "dużej" marki. Kolejne części Far Cry, Assassin's Creed i Splinter Cell tylko to potwierdzają. Teraz Guillemot upatruje w starcie nowej generacji konsol idealnego momentu na pojawienie się nowych serii:

Na końcu generacji konsol chcą nowych rzeczy, ale nie kupują ich aż tyle. Wiedzą, że ich znajomi będą grać w Call of Duty czy Assassin's Creed, więc kupują to. Koniec cyklu jest bardzo trudny. Dlatego też zdaniem Guillemot łatwiej jest przekonać ludzi do nowych gier, kiedy kupują je z nową konsolą - wszystko jest po prostu dla nich świeże.

Jeżeli nie podejmujesz ryzyka, ponieważ ludzie nie kupują, nie wprowadzasz nowych rzeczy. A jeśli nie wprowadzasz nowych rzeczy, klienci się nudzą. Póki co Ubisoft z nowych "dużych", wysokobudżetowych projektów zapowiedział Watch_dogs, rozgrywającą się w bardzo niedalekiej przyszłości (niektórzy uważają, że wręcz w teraźniejszości) gry akcji w otwartym świecie.

Źródło: Gamasutra

Konrad Hildebrand

Obraz
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.