Ubisoft chwali się wynikami finansowymi i zapowiada nowe gry

Ubisoft chwali się wynikami finansowymi i zapowiada nowe gry
marcindmjqtx

22.01.2009 19:45, aktual.: 13.01.2016 18:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszędzie straszą nas kryzysem, masowymi zwolnieniami i kokluszem. Prawdę mówiąc mam dość, bo to jest mechanizm samospełniającej się przepowiedni - im więcej osób uwierzy, że jest kryzys i trzeba w związku z tym podejmować jakieś niekonwencjonalne kroki, tym dotkliwsze będą jego skutki. Nie możemy przecież zapominać, że ekonomia to nauka społeczna i wynik umowy między ludźmi. Wracając do meritum - miło wśród tych ponurych doniesień poczytać, że ktoś świetnie sobie radzi. Ubisoft opublikował wyniki finansowe za trzeci kwartał roku fiskalnego i okazało się, że firma zarobiła więcej niż 12 miesięcy temu.

W trzecim kwartale roku fiskalnego francuski wydawca zanotował sprzedaż gier na poziomie 508 mln. euro, podczas gdy rok wcześniej wartość ta osiągnęła 405 mln. Jeśli podliczymy pierwsze dziewięć miesięcy roku fiskalnego to Ubi nasprzedawało gier za 852 mln. a w analogicznym okresie rok wcześniej 711 mln. euro.

Świetnie radzi sobie zbierająca bardzo różne oceny Shaun White Snowboarding, która rozeszła się już w ilości 2,3 mln. egzemplarzy, a w USA stała się grą sportową nr dwa. Równie dobrze poradziły sobie Rayman Raving Rabbids TV Party (1,5 mln.) i Far Cry 2 (2,9 mln.). Zawiodły za to dwa inne tytuły - Prince of Persia, który znalazł jedynie 2,2 mln. nabywców, a Ubi liczyło na znacznie więcej oraz Tom Clancy's EndWar, którego sprzedaż również nie spełniła oczekiwań firmy.

W trzecim kwartale roku fiskalnego, aż 44% sprzedanych gier było przeznaczonych na konsole Nintendo. Firma zdecydowała się przełożyć premierę I Am Alive by dać deweloperom więcej czasu na dokończenie gry. Yves Guillemot na konferencji prasowej zapowiedział także Red Steel 2. W roku fiskalnym 2009/2010 zobaczymy też Assassin's Creed 2 , Splinter Cell: Conviction , Anno i tytuł z uniwersum Ghost Recon, cztery gry na licencjach włącznie z James Cameron's Avatar oraz sequel Teenage Mutant Ninja Turtles a także trzy zupełnie nowe marki. Francuzi przewidują, że rok fiskalny zamkną kwotą sprzedaży w wiedłakch 1 mld 40 mln. do 1 mld 60 mln. euro.

Marcin Lewandowski 

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)