Ubisoft bada zainteresowanie filmami na podstawie swoich gier. Fani po prostu je robią

Sukces krótkometrażowego serialu Assassin's Creed: Rodowód najwidoczniej ośmielił wydawcę.

marcindmjqtx

17.03.2011 | aktual.: 21.01.2016 17:36

Na forum Evil Avatar możemy znaleźć fragment ankiety, rozsyłanej przez Ubisoft, która miała zbadać potencjalne zainteresowanie ekranizacjami Ghost Recon i Assassin's Creed. Jedno z pytań badało to, czy i ewentualnie w jaki sposób, filmy miałyby łączyć się z grami. Najwyraźniej więc jesteśmy dopiero na samym początku drogi ku ewentualnym ekranizacjom.

Ubisoft ze swoim krótkometrażowym Rodowodem udowodnił, że można zrobić coś bez hollywoodzkiej pompy i dopiąć swego. Z kolei umięśniony Jake Gyllenhaal i Gemma Arterton w przyzwoitym Księciu Persji mogą być argumentem za tym, że wysoki budżet w zasadzie gwarantuje dobre widowisko. Niech twórcy próbują, szukają, to może w końcu znajdą jakąś złotą recepturę. Assassin's Creed ze swoimi intrygami i akcją, to w zasadzie gotowy materiał na film, który sam chciałbym zobaczyć.

Zanim jednak wielki wydawca namyśli się i porozumie z wielkimi wydawcami sprawdźcie fanowski (co nie znaczy amatorski!) projekt - Splinter Cell Extinction.

Do przekładania akcji i atmosfery gier w skali 1:1, krótki metraż nadaje się idealnie.

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościassassins creedubisoft
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.