Tymczasem w PlayStation Home - miliony pobrań i multiplayer

Tymczasem w PlayStation Home - miliony pobrań i multiplayer

marcindmjqtx
02.03.2011 00:40, aktualizacja: 06.01.2016 13:30

Zaglądaliście ostatnio do swojego domku na PS3? Podobno są już nas miliony.

Sony pochwaliło się, że usługę Home ściągnięto i uruchomiono co najmniej raz na 19 milionach konsol, licząc od grudnia 2008. Liczba robi wrażenie, pytanie ile osób regularnie z Home korzysta? Szef usługi, Jack Bur, mówi, że średnia sesja z Home to 70 minut. Nie podał jednak dokładnej liczby aktywnych użytkowników, zdradzając tylko, że 1,6 miliona osób zagrało w wyścigową grę Sodium w ciągu sześciu tygodni od wydania w Ameryce Północnej.

Moim zdaniem nie wygląda to na rewelacyjny wynik, a tymczasem Sony pracuje nad rozwijaniem usługi. Wersja 1.5 szykowana na wiosnę ma zawierać nową mechanikę, umożliwiającą większą kontrolę nad fizyką, grafiką, animacjami. Pozwoli to tworzyć  "prawdziwe" gry dla wielu graczy - na razie mówi się o strzelaninach i wyścigach. Użytkownicy nie zobaczą na razie większych zmian, ale deweloperzy mogą brać się do pracy.

Na Game Developers Conference pokazano jako przykład Sodium 2:Project Velocity, futurystyczne wyścigi - premiera tej wiosny.

Buser twierdzi, że Home ewoluuje z platformy społecznościowej w światowej klasy platformę do gier. Pożyjemy, zobaczymy, mają sporą bazę potencjalnych użytkowników. Muszą ich tylko przekonać do bardziej regularnych wizyt w domku.

Paweł Kamiński

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)