Tym razem wierzę Peterowi Molyneux, że naprawdę tęskni za Fable

Tym razem wierzę Peterowi Molyneux, że naprawdę tęskni za Fable

Tym razem wierzę Peterowi Molyneux, że naprawdę tęskni za Fable
Adam Piechota
25.11.2016 12:53

"Czasy się zmieniły, więc trzeba zmienić się wraz z nimi".

Peter Molyneux podnosi się z kolan? Wątek z maja można by pociągnąć dalej na szybko - po raz kolejny brytyjska legenda powiedziała, że marzy o powrocie do serii Fable. Rach-ciach, mamy kliki. Ale tym razem to wypowiedź zupełnie innego człowieka. Kogoś, kto był na szczycie i był na dnie, kto przerobił wszystkie aspekty swojej branży. I gdy w wywiadzie z OXM mówi dość krótko:

326799512511473943

...to powinniśmy czuć, że to nie klasyczne bajdurzenie. Że wieczny marzyciel nareszcie wydoroślał. Ale do tego potrzebny jest pewny kontekst. Przypomnienie, jakim ciosem musiał być Godus i gdzie go doprowadził.

Gdzieś w tym całym chaosie jesiennego sezonu większości umknęła jego ostatnia gra. "Gierka", no. The Trail - A Frontier Journey zaliczyło premierę-niespodziankę we wrześniu na iTunes. To darmowa aplikacja, w której bezstresowo eksplorujesz przepiękny jak na mobilkę świat, wytwarzasz przedmioty i handlujesz nimi. Jak często w przypadku tworów Piotrka bywało, bardziej doświadczenie niż tytuł, który pragnąłbym ukończyć. Ale The Trial spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem graczy oraz mediów. I nawet nikt nie wspominał o "Godus Gate".

'The Trail - A Frontier Journey' Trailer

Inny człowiek, na zupełnie innym etapie, ale dalej szczerze żałujący, że stracił Fable. A może tak naprawdę żałujący, że odszedł z przemysłu AAA? Niezależna część tej branży wcale nie jest tak bezdyskusyjnie lepsza. Przekonało się o tym już kilka dawniejszych ikon.

Adam Piechota

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)