Tym razem nie wiedźma? PlatinumGames pracuje nad nową grą akcji

Tym razem nie wiedźma? PlatinumGames pracuje nad nową grą akcji

Tym razem nie wiedźma? PlatinumGames pracuje nad nową grą akcji
Joanna Pamięta - Borkowska
14.05.2018 12:37

Podczas targów Bitsummit odbył się panel z dwoma dyrektorami studia.

Podczas japońskiego festiwalu gier niezależnych Bitsummit w Kioto odbył się panel dyskusyjny z Hidekim Kamiyą i Atsushim Inabą z PlatinumGames. Poza pytaniami związanymi z osobistymi preferencjami (ulubione gry itd.) Kamiya i Inaba napomknęli o nowym projekcie studia, który jest tak innowacyjny i oryginalny, że wywróci gatunek gier akcji do góry nogami. Co więcej, wielu pracowników studia nic o nim nie wie - w tak ścisłym sekrecie utrzymywany jest projekt.

Ciekawie oraz z pewną charakterystyczną dla Japończyków skromnością obaj panowie skomentowali opinię krążącą wśród graczy, a mianowicie - że studio specjalizuje się w grach akcji i efektownych combosach. W rzeczywistości w procesie tworzenia interesuje ich po prostu zrobienie gry, w którą będzie się przyjemnie grało.

Obraz

Przy okazji Kamiya opowiedział o swoich gustach odnośnie do filmów - jego zdaniem druga część "Pacific Rim" była o wiele słabsza od obrazu Guilermo del Toro. Z filmu dyskusja gładko przeszła do kwestii finansowania gier wideo. Kamiya uważa, że budżet jego gier mieści się w granicach rozsądku, podczas gdy zachodnie produkcje wydają koszmarne pieniądze - skoro studio może sprzedać kilka milionów egzemplarzy gry i wciąż stać na skraju bankructwa. Dlatego PlatinumGames pracuje nad kilkoma projektami różnych rozmiarów, w tym nad własnymi grami.

Obecnie PlatinumGames ma na warsztacie trzecią część Bayonetty przeznaczoną dla konsoli Nintendo Switch.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)