Tylko w WP: Gangi Tarantii - gigantyczny update do Age of Conan już w tym tygodniu!

Szymon Bryła

23.06.2009 09:51, aktual.: 02.07.2009 05:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jako pierwszy serwis w Polsce mamy przyjemność poinformować, że po wielu miesiącach testów, szlifów i poprawek twórcy Age of Conan – Norweskie studio FunCom nareszcie zapowiedziało udostępnienie wyczekiwanej przez wszystkich fanów gry - łaty 1.5, która przyniesie ze sobą tony zmian. Liczba, nowości i poprawek jest tak duża, iż koniecznym jest wyłowienie najważniejszych spośród nich.

Gangii Tarantii – bo taką właśnie nazwę będzie nosiła owa aktualizacja w sposób bezpośredni będzie odnosić się do pojawienia się grze nowej lokacji – Dzielnicy Biedoty. Będzie ona alternatywą dla Khesatty czyli lokacją dla postaci powyżej 75 poziomu doświadczenia. Dzielnica biedoty będzie zawierać inne pomniejsze lokacje jak: Willa Attilius (instancja dla jednego gracza)i Gniazdo Kruczycy (instancja grupowa). Natomiast tuz za jej granicami odkryjemy Cmentarz i powiązaną z nim fabularnie Osadę Trędowatych.

Praktycznie nowa mechanika gry, zbudowana niemal od początku, do tego zmiany dotyczące klas postaci i przedmiotów w grze – to kolejne nowe elementy aktualizacji 1.5. Od teraz siła, zręczność czy inteligencja oraz pozostałe atrybuty naszej postaci będą miały znacznie większy wpływ, niż do tej pory. Dla przykładu wyższa siła będzie gwarantowała szybszą naturalną regenerację wytrzymałości podczas jak i poza walką. Do tej pory właściwości te były przypisane jedynie do przedmiotów co też ma ulec zmianie. W kwestii klas postaci również czekają nas spore zmiany (w każdej z nich dokonano modyfikacji), które mają przynieść lepsze ich zbalansowanie. Z informacji graczy serwera testowego wynika, iż mocno zostanie ograniczona moc Nekromanty i Furii Seta, natomiast spory zastrzyk otrzymają m.in. Mroczny Templariusz, Herold Xotli czy Szaman Niedźwiedzia.

Kompletnej przebudowy doczeka się również system tzw. gemów. Zatem wszyscy szlifierze szlachetnych kamieni będą zmuszeni do nauczenia się zasad ich obróbki na nowo. Podobne zmiany będą dotyczyć innego słabego elementów Age of Conan jakim do tej pory było zarządzanie gildią. Po pierwsze miasta gildii mają zacząć „żyć” poprzez pojawienie się w nich wielu NPC, następnie wszyscy gracze zrzeszeni w gildii otrzymają tzw. Ścieżkę Towarzyszy, która będzie zawsze przenosić do miasta gildii. Uogólniając, po ponad roku system gildii ma być nareszcie efektywny w działaniu.

Nowości maja również dotyczyć samego inwentarza, systemu punktowego PVP, petów czy wierzchowców. Zmiany będą zatem kosmetyczne jak i gruntowne, mniej bądź bardziej zauważalne (nareszcie respoint w Cytedeli Czarnego Kręgu), ale na pewno w wielu wypadkach potrzebne. Wielu graczy liczy szczególnie na poprawę funkcjonowania samej gry i jej stabilności ( m.in. zredukowanie crashy przy końcu Drugiego Skrzydła Cytadeli Czarnego Kregu), oraz optymalizacje DX10.

Z jakim przyjęciem spotkają się Gangii Tarantii 1.5? Jak zwykle na takie pytania trudno o odpowiedź. Na pewno ta aktualizacja da jednoznaczną odpowiedź: co dalej z Age of Conan? Jeśli okaże się tak dobra jak zapewniają nas twórcy, to Thoth-Amon powinien coraz mocniej nasłuchiwać kroków śmiałków, którzy przyjdą po jego Stygijską głowę – oby było ich wielu...

Dodatkowo - serdecznie zapraszamy do naszego gorącego wywiadu podsumowującego 12 miesięcy świata Age of Conan!

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)