Tydzień w pigułce 29.11 - 05.12 Pada śnieg, pada śnieg...

Tydzień w pigułce 29.11 - 05.12 Pada śnieg, pada śnieg...

marcindmjqtx
06.12.2010 12:35, aktualizacja: 15.01.2016 15:19

Zapowiedzi, daty, przecieki, plotki, zwolnienia, edycje kolekcjonerskie, duże liczby i jeszcze większe pieniądze - w skrócie: kolejny, niezachwiany komunikacyjnym paraliżem kraju, tydzień w świecie gier.

Na początek to, co gracze lubią najbardziej, czyli nowe gry. Zero-jedynkową przygodę w świecie Incepcji potwierdził sam Christopher Nolan, SEGA zapowiedziała strzelankę zatytułowaną Binary Domain, a EA potwierdziła plan wydania EA Sports MMA 2. Nie próżnuje również znane z DeathSpanka studio Hothead Games, chłopaki dłubią już nad karcianką o tytule Arcana. Kolejnej growej inkarnacji doczekają się także Pogromcy Duchów, tym razem w tworzonej przez Wanako produkcji skierowanej do cyfrowej dystrybucji. W formie cyfrowej ukaże się także Ms. Splosion Man, będącą kontynuacją całkiem ciepło przyjętego Splosion Mana. Jeśli jednak nie zadowalają Was te zapowiedzi, to szansę zrobienia swojej własnej gry dostaniecie w Game Dev Story 2. Nie wiadomo tylko kiedy.

Jeśli wierzyć Amazonowi, w Dzień Kobiet swoją premierę mieć będzie Need For Speed Shift 2: Unleashed. Natomiast oficjalne daty wydania poznaliśmy w przypadku innych tytułów. I tak już 9 grudnia posiadacze telefonów od Apple zagrać będą mogli w Infinity Blade, czyli obłędnie wyglądający tytuł od Epic. Dzień wcześniej bomby podkładać zaczniemy w Bomberman Live: Battlefest, 15 grudnia zadebiutuje rodzimy minis o chwytliwym tytule I Must Run!, 22 dnia tego miesiąca natomiast przeniesiemy się do Wietnamu w dużym dodatku do Battlefield: BC2. Stawkę zamyka Kirby i jego Epicka Przędza, który na półkach sklepowych wyląduje 2 lutego 2011.

Sprawdźmy co wydarzyło się na naszym podwórku. Wkład Polaków w rozwój systemu PEGI doceniony został na kongresie organizacji, który odbył się na Malcie. Nagrodę w kategorii „Najbardziej aktywne lokalne stowarzyszenie branżowe” odebrała Dominika Urbańska - Galanciak ze SPIDORU. W ofercie jednego z rodzimych potentatów telefonii komórkowej zagościły konsole Nintendo i Microsoftu, Sony zapowiedziało nowe dostawy Move'ów do polskich sklepów, a City Interactive poczyniło duże kroki ku ekspansji i wzrostowi znaczenia firmy na świecie. Ponadto Cenega potwierdziła wydanie w naszym kraju limitowanej edycji Deus Ex: Human Revolution.

Zostańmy jeszcze na chwilę w temacie specjalnych wydań. Pamiętacie wypasioną edycją Killzone 3 z hełmem Helghasta? Pewnie ucieszy Was, że trafi ona także na nasz kontynent. Jedyną niewiadomą pozostaje na razie cena.

Wojna kontrolerów ruchowych trwa. Microsoft pochwalił się, że w 25 dni Kinect znalazł drogę do 2.5 miliona domostw na całym świecie, dłużne nie pozostało Sony informując o ponad 4 milionach sprzedanych Move'ów. Dzieje się, oj dzieje.

Czas na garść informacji z obozu Giganta z Redmond. Plotka głosi, jakoby producent Xboksa zamierzał wykorzystać swoje konsolę, jako dekodery i podbić rynek telewizji cyfrowej. Inna ploteczka natomiast odnosi się do uczczenia 10 urodzin Halo: Combat Evolved wydaniem odświeżonej wersji kultowej strzelaniny. Ile w tym wszystkim prawdy? Któż to wie. Pewne natomiast jest to, że MS startuje z programem lojalnościowym, nagradzającym MSP za lojalność właśnie.

Zakończymy, jak zwykle szybkim przelotem przez różności i rozmaitości. Po raz kolejny (i chyba ostatni) powrócił temat PSP Phone, tym razem dostaliśmy niezbity dowód na jego istnienie w postaci nagrania wideo. Opóźnienia w produkcji nowego Drivera zdenerwowały kogoś na górze i niemal 20 osób musiało uprzątnąć swoje biurka w siedzibie Ubiosft Reflections. Spopularyzowanej przez Gears of War hordy doczeka się nasz skarb narodowy w postaci Bulletstorm, a dema, i to jeszcze w tym roku, Dead Space 2. W międzyczasie coraz bardziej od growego pierwowzoru oddala się filmowe Uncharted, a do fascynacji grami przyznał się światowej sławy pisarz - Salman Rushdie.

Nasze recenzje

  • The Sly Collection - odgrzewany kotlet z szopa, czy sentymentalna podróż w przeszłość?

Piotr Bajda

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)