Tworzył gry dla Ubisoftu. Nie żyje Emile Morel

Przykre doniesienia docierają do świata z obozu Ubisoftu. Emile Morel, związany z firmą od 2009 r., zmarł nagle w wieku 40 lat. W przeszłości nadzorował takie produkcje jak Rayman Legends. Przed śmiercią piastował stanowisko dyrektora kreatywnego Beyond Good and Evil 2.

Emile Morel nie żyje
Emile Morel nie żyje
Źródło zdjęć: © YouTube

Emile Morel rozpoczął swoją karierę w Ubisofcie 14 lat temu. To spod jego rękawa wyszły takie produkcje jak Rayman Legends czy Test Drive Unlimited 2, gdzie obejmując stanowisko dyrektora kreatywnego, dał się poznać jako znakomity koordynator projektu.

Kolejnym ważnym zadaniem miało być sfinalizowanie Beyond Good and Evil 2. To właśnie Emile Morel przejął pieczę nad tym projektem i będzie to jedna z tych rzeczy, których już nigdy nie zdoła ukończyć. Wieloletni pracownik Ubisoftu zmarł nagle w wieku 40 lat.

Final Fantasy XVI – czy to arcydzieło?

Emile Morel zmarł nagle w wieku 40 lat

Informację o śmierci przekazała między innymi Monique Gabrielle Shrager za pośrednictwem serwisu LinkedIn.

Emile Morel, dyrektor kreatywny BGE2, opuścił nas w tym tygodniu w szokująco młodym wieku 40 lat. Ceniony kolega przez ponad dekadę w Ubisoft Montpellier, śmialiśmy się i płakaliśmy w dobrych i złych czasach, wydając razem wiele świetnych gier. Emile był bardzo dumny z Beyond Good and Evil 2, Space Monkeys i swoich kolegów z zespołu. Będzie nam go bardzo brakowało.

Monique Gabrielle Shrager

Jaki los czeka Beyond Good and Evil 2?

Ubisoft nie skomentował jeszcze tych tragicznych doniesień. Przyczyna śmierci pozostaje nieznana. Nagła śmierć doświadczonego dewelopera może wpłynąć na produkcje Beyond Good and Evil 2. Gry, która w pewnym sensie rodzi się w bólach i która "pamięta" targi E3, bo właśnie tam w 2017 r. po raz pierwszy zaprezentowano kontynuację. Współpracownicy zadeklarowali jednak, że będą kontynuować dzieło. .

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.