Tworzenie cyborga [Kara]

Kara - najnowsze demo technologiczne Quantic Dream - zrobiło na mnie ogromne wrażenie.

Tworzenie cyborga [Kara]
marcindmjqtx

22.03.2012 | aktual.: 21.01.2016 17:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Był w nim i smutek i nadzieja i ukryta opowieść. Był robot, którego zawinił tym, że myśli i czuje. Było i piękno i normalność. Kara nie miała wielkich cycków, nie stała się kolejną wirtualną lalką, tylko osobą. Co więcej, taką, na którą pewnie nie zwróciłbym normalnie uwagi.

I pewnie dlatego jej historia jest tak porywająca, bo wymyka się schematom. Pokazuje to, czego normalnie nie widzimy. Każe przeżywać, nie wygrywać. A przy okazji zatraca nas w wirtualnych światach, odcinając od nieudanej rzeczywistości 2.0. I jakoś tak strasznie kojarzy mi się z tym teledyskiem Cunninghama.

A teraz możemy zobaczyć, jak powstawała.

W filmie informacji pada mało. Wiemy, że Valerie została wybrana z ponad 100 innych aktorek, które ubiegały się o tę rolę i że jej aktorstwo miało wpływ na kreowaną postać. Poznajemy imiona i nazwiska innych osób wcielających się w Karę, gdy ta mówi innymi językami i to w zasadzie tyle.

Ale i tak warto obejrzeć.

Piotr Gnyp

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościquantic dreamwideo
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.