Twórcy Slay the Spire rozdają swoją nową grę

Dancing Duelists
Dancing Duelists
Źródło zdjęć: © Licencjodawca

18.10.2023 19:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gra Dancing Duelists powstała w ramach wewnętrznego Game Jamu w firmie Mega Crit. Twórcy przygotowywali się w ten sposób na rezygnację z Unity.

W połowie września Unity zapowiedziało zmiany w sposobie pobierania opłat od użytkowników swojego silnika. Wielu niezależnych developerów zareagowało na nowe warunki bardzo negatywnie. I choć od tamtego czasu Unity wycofało się z nich, a CEO firmy ustąpił ze stanowiska, to zaufanie zostało już stracone.

Jedną z firm, które przygotowują się do całkowitej rezygnacji z Unity jest Mega Crit Games. Twórcy hitowego Slay the Spire. To połączenie karcianki z roguelitem nie tylko było samo w sobie wielkim przebojem, ale też zainspirowało wielu naśladowców.

W ramach eksploracji alternatywnego silnika Godot, twórcy Slay the Spire zorganizowali w swojej siedzibie 3-tygodniowego game jama. Jego rezultatem jest Dancing Duelist - gra, łącząca składanie talii, automatyczne bitwy i skoczną muzykę.

Wygląda to na uproszczoną i dużo bardziej zabawową wersję Slay the Spire, co oznacza, że naprawdę nie wygląda to źle. Sprawdzić można samodzielnie całkowicie za darmo, ściągając grę z itch.io.

Tymczasem Mega Crit zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami będzie przenosił w całości swoją nową dużą grę na Godota. Tym, którzy chcą ich wesprzeć, polecają dotacje na rzecz rozwoju tej platformy tworzenia gier.

Dominik Gąska, współpracownik Polygamii

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)