Twórcy Plague Inc. aktywnie wspierają walkę z koronawirusem

Twórcy Plague Inc. aktywnie wspierają walkę z koronawirusem
Bartosz Witoszka

25.03.2020 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oprócz kwoty pieniężnej pojawi się również specjalny tryb, w którym gracze będą mogli aktywnie zwalczać zarazę.

Chyba nikt nie spodziewał się, że problem, który dotknął regionu jednego państwa w lekko ponad dwa miesiące eskaluje do światowej pandemii i sparaliżuje – zdawać by się mogło – przygotowane na wszystko kraje pierwszego świata. Zapewne słyszeliście już wczorajsze oświadczenie rządu w sprawie wychodzenia z domu i dalszych wyjazdów. Nie chcę być pesymistą, ale w najbliższym czasie będzie gorzej…

O matko, przepraszam. Taki negatywny początek mi wyszedł, a sam wpis jest właśnie przejawem pozytywnego działania w tych niepewnych czasach, gdzie ludzie zwyczajnie nie wiedzą, jak się mają zachować. Na szczęście twórcy A Plague Inc. wiedzą, co należy zrobić.

Obraz

Dlatego w oświadczeniu na stronie gry znalazł się komunikat, z którego wynika, że studio przekaże 250 tysięcy dolarów na rzecz Coalition of Epidemic Preparedness Innovations oraz COVID-19 Solidarity Response Fund, co ma pomóc w walce z koronawirusem. Powiedział James Vaughan, twórca Plague Inc. Dodał także, że w grze pojawi się opcja wsparcia tej ostatniej organizacji. Oprócz tego zaplanowano również darmową aktualizację, która doda nowy tryb zabawy polegający na zwalczaniu epidemii, a niej jej rozsiewania, jak było dotychczas. Gracze będą musieli reagować na kolejne poczynania wirusa, wprowadzając kwarantannę, zamykać ośrodki publiczne, jak centra handlowe czy wydawać odpowiednie rozporządzenia, by nie doszło do globalnej paniki.

To miły gest, oby takich więcej w tej przyszłości.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)