Twórcy Mafii 3 ogłaszają otwarcie kolejnej siedziby

Strona głównaTwórcy Mafii 3 ogłaszają otwarcie kolejnej siedziby
16.05.2018 17:34
Twórcy Mafii 3 ogłaszają otwarcie kolejnej siedziby
Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
bDZjyFCe

Autorzy fatalnej trójki nie zamierzają znikać z branży.

bDZjyFBx

Nagły zwrot akcji nastąpił, jeżeli chodzi o sytuację studia Hangar 13, autorów Mafii 3. Chociaż po premierze swojej debiutanckiej gry zdawali się iść na dno, ogłosili właśnie, że... otwierają drugą siedzibę. Amerykanie będą tym samym produkować gry także w Wielkiej Brytanii, w Bringhton. Pracownicy z UK zająć się mają nieujawnioną jeszcze grą AAA na konsole. Nie wiadomo jednak, czy Hangar 13 zamierza produkować jednocześnie dwie gry czy też zależy im na podobnej współpracy, jaka miała miejsce lata temu na linii CI Games i Deck13.  Czyżby czekała nas Mafia 4?

325532786817775580

Jest taka możliwość, choć wolałbym, by zajęli się czymś innym. Amerykanie przejęli serię od ekipy Daniela Vavry, tworząc przy okazji zdecydowanie najsłabszą część serii. Trójka mocno zainspirowała się GTA, ale okazało się, że rozcieńczenie scenariusza miliardem misji pobocznych to niekoniecznie rzecz, na jaką czekali fani. Najsmutniejsze, że pod tym wszystkim krył się świetny portret Nowego Orleanu (przemianowanego tu na New Bordenaux), przykryty jednak okropną przeciętnością rozgrywki. Sprzedało się "zaledwie" 4,5 miliona egzemplarzy (co okazało się wynikiem sporo poniżej oczekiwań wydawcy).

bDZjyFBz

To dość szokująca wiadomość zwłaszcza, że po premierze ostatniego dzieła developerów, w firmie doszło do zwolnień. Tymczasem 2K dało developerom zielone światło na kolejne projekty...

Krzysztof Kempski

bDZjyFCv