Twórcy Hellblade startują ze stypendium Senuy

Twórcy Hellblade startują ze stypendium Senuy

Twórcy Hellblade startują ze stypendium Senuy
10.10.2018 19:55, aktualizacja: 10.10.2018 20:20

Zespół Ninja Theory pomoże zmagającym się z chorobami psychicznymi.

Choroba psychiczna głównej bohaterki jest bardzo ważnym elementem Hellblade: Senua's Sacrifice i jednocześnie jedną z najciekawszych (nie, żeby była wielka konkurencja) ilustracji tego problemu w grach. Twórcy tego tytułu, zespół Ninja Theory, często podkreślali, że swoje przedstawienie psychozy konsultowali ze specjalistami tak, by było jak najwierniejsze i nie trywializowało problemu.

Na grę spłynęły za to zasłużone pochwały. Teraz Ninja Theory chce pójść o krok dalej i poza zwiększaniem świadomości o chorobach psychicznych za pomocą swojej twórczości chce również pomóc ludziom bardziej bezpośrednio.

Senua's Scholarship

Studio poinformowało o uruchomieniu stypendium Senuy (nazwanego od imienia głównej bohaterki Hellblade). W inicjatywę zaangażowała się również  działająca na Cambridge Recovery College East organizacja charytatywna Head to Toe Charity. Ma ona na celu szkolenie nauczycieli, którzy pomogą w kształceniu osób z zaburzeniami psychicznymi.

Celem stypendium będzie przygotowanie do pracy jednego takiego nauczyciela rocznie. Jednocześnie studio udostępniło w sieci dokument Hellblade: Senua's Psychosis, wcześniej dostępny jedynie w samej grze. Możecie go obejrzeć poniżej.

Hellblade: Senua's Psychosis | Mental Health Feature

Bardzo miło zobaczyć studio, które tak poważnie podchodzi do mówienia w grach o czymś ważnym. Oczywiście cynicznie można by na to wszystko spojrzeć jak na... ale dajcie spokój, naprawdę.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)