Twórcy gier wspominają ulubione tytuły z PS2

Twórcy gier wspominają ulubione tytuły z PS228.10.2010 16:53
marcindmjqtx

Do dziesiątej rocznicy europejskiej premiery PlayStation 2 musimy poczekać jeszcze niecały miesiąc, ale w Ameryce Sony już świętuje. Z tej okazji, PlayStation Blog zapytał 19 twórców gier, jakie trzy produkcje z PS2 wspominają najmilej.

Najczęściej pojawiającymi się tytułami były:

  • ICO (6 głosów)
  • Okami, GTA 3 (4 głosy)
  • Katamari, God of War, SSX (3 głosy)

Co ciekawe, nikt nie zagłosował na stworzoną przez siebie grę, choć niektóre wybory mogą odrobinę dziwić. No, bo czy spodziewalibyście się, że Cliff Bleszinski - człowiek odpowiedzialny za pełną krwi i testosteronu serię Gears of War, uwielbiał turlać kulkę w Katamari Damacy? Tim Schaffer tak pokochał serię, stworzoną przez Keita Takahasiego, że na jego liście Katamari zajmuje aż dwa miejsca.

Najdziwniejsza wydaje mi się lista stworzona przez autora BioShock - Kena Levine'a. Może dlatego, że ani w Dark Cloud 2, ani w Culdcept nie grałem, a Mercenaries miałoby trudności z dostaniem się na szczyt moich ulubionych gier.

Widzimy również, że przewija się motyw tęsknoty za odrodzeniem SSX. Większość wymienianych gier ma (lub też będzie miało) swoje kontynuacje w obecnej generacji, a EA wciąż uparcie odmawia kontynuowania serii ekstremalnych snowboardów Ślicznie prosimy!

Pełną listę uczestników ankiety i ich typów znajdziecie na PlayStation Blog.

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)