Twórcy EVE Online prezentują EVR - kosmiczne walki, 6 na 6 w świecie EVE

Twórcy EVE Online prezentują EVR - kosmiczne walki, 6 na 6 w świecie EVE
marcindmjqtx

27.04.2013 16:51, aktual.: 05.01.2016 16:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polatałbym. Gdybym miał hełm Oculus Rift, na który przeznaczona jest gra.

EVR została pokazana publiczności na trwającym jeszcze dziś Fanfeście - imprezie dla miłośników EVE Online oraz DUST 514. Gra to tak naprawdę projekt poboczny - stworzony przez część programistów z CCP w wolnym czasie w ciągu zaledwie ostatnich 7 tygodni. Nie wiadomo jednak, kiedy i jak zostanie wydana. Dobrze by było, gdyby się ukazała, bo jak twierdzi Julian Benson, redaktor PCGames N - jest niesamowicie fajna. Hełm Oculus Rift sprawdza się lepiej niż w FPSach, bowiem pilot statku tak samo jak gracz siedzi w stałej pozycji, steruje pojazdem za pomocą "kontrolera" i porusza tylko głową. Można wczuć się zupełnie.

Zasady są proste - gracze są podzieleni na dwie sześcioosobowe drużyny, w statkach nacji Amarr lub Minmatar i ustawieni na początku po dwóch stronach pola asteroid. Każda walka trwa 3 minuty, ale to wystarczy - statki są szybkie, a ginie się często - czy to od rakiet i laserów, czy zderzeń ze skałami.

Wygląda na to, że twórcy chcą jeszcze raz spróbować zmierzyć się z wirtualną rzeczywistością - Oculus Rift daje im taką możliwość. Ciekawe, jakie jeszcze gry pojawią się na ten hełm. Wielu fanów pewnie zadaje sobie teraz pytanie - czy da się tę technologię wykorzystać w EVE Online?

Paweł Kamiński

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także