Twórcy aplikacji pomagającej śledzić nawyki oskarżeni o plagiat GRIS

Twórcy aplikacji pomagającej śledzić nawyki oskarżeni o plagiat GRIS

Twórcy aplikacji pomagającej śledzić nawyki oskarżeni o plagiat GRIS
Bartosz Witoszka
06.11.2019 13:30, aktualizacja: 06.11.2019 15:56

A może to zwykła inspiracja?

Kiedy myślisz sobie, że w grudniu nie ukazują się już żadne ciekawe gry (bo przecież “wszystko” ukazało się w październiku i listopadzie, żeby załapać się na branżowe nagrody), hiszpańskie Nomada Studio wstaje od stołu i mówi: “Potrzymajcie mi piwo”. Przepięknie wykonane GRIS zachwyciło zarówno recenzentów, jak i graczy, a cudowna ścieżka dźwiękowa grupy Berlinist do dziś kołacze mi się gdzieś w głowie, przypominając o walce z wielkim ptakiem czy przemierzaniu podwodnych ruin. Podobnie uważa zresztą Paweł Wysowski, który w polygamijnej wideorecenzji dał wysokie 4,5/5.

GRIS - recenzja Polygamia.pl

No dobra, starczy tych zachwytów, do rzeczy. Aplikacja The Fabulous śledzi nasze codzienne nawyki i pomaga pozbywać się tych negatywnych, tak by żyło się nam lepiej. Unormowanie cyklu dobowego (o, przydałoby mi się) czy pomoc w koncentracji na zadaniu (nie pogardzę) - to tylko kilka rzeczy, w których pomóc ma aplikacja. Nie jest to jednak nic niezwykłego, a App Store i Google Play wypełnione są podobnymi programami. The Fabulous ma jednak ciekawie zaprojektowaną interfejsy, a niektóre animacje czy sceny wzbudziły szczególne zainteresowanie Devolver Digital, wydawcy GRIS.

Jak widzicie na powyższym wideo, sama postać czy jej ruchy są żywcem wyjęte z produkcji hiszpańskiego studia. Postać w logo aplikacji (okładka wpisu) również przypomina tą GRIS. Sami Ben Hassine, dyrektor studia odpowiedzialnego za stworzenie aplikacji, broni się przed zarzutami o plagiat:

Dodaje również, że za stronę graficzną aplikacji odpowiada dwóch freelancerów i niewykluczone, iż jeden z nich zbyt mocno zainspirował się grą, którą lubi. Cały czas trwają rozmowy z Devolver Digital, by jak najszybciej wyjaśnić całą sytuację.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)