Twórca Stardew Valley nie zamierza porzucać wsparcia dla gry

Twórca Stardew Valley nie zamierza porzucać wsparcia dla gry

Twórca Stardew Valley nie zamierza porzucać wsparcia dla gry
Krzysztof Kempski
17.12.2018 17:15

Skutkiem tego nowy projekt na jakiś czas pójdzie w odstawkę.

Eric "ConcernedApe" Barone po samodzielnym stworzeniu i ostatecznie wydaniu w 2016 roku Stardew Valley dostrzegł, że ciężko będzie mu poradzić sobie samodzielnie z tworzeniem nowej gry i ciągłym rozwijaniem pierwszego projektu. Samotnik co prawda skorzystał dawniej z pomocy niezależnych studiów przy tworzeniu portów na Switcha czy platformy mobilne, wciąż robiąc jednak większość rzeczy sam.

Ponieważ jednak planowanie kolejnych łatek na przyszły rok i jednoczesne tworzenie kolejnego, niezapowiedzianego jeszcze tytułu stało się zbyt czasochłonne, twórca zawiesił na razie prace nad nowym projektem i skupia się nad Stardew Valley. Początkowo developer miał postąpić inaczej i porzucić wsparcie dla swojej pierwszej gry, ale tak się nie stanie. Barone zabrał się za kompletowanie zespołu pod swoim przewodnictwem, odpowiadającego za dalszy rozwój Stardew Valley.

Obraz

Autor gry dalej będzie jedyną osobą odpowiedzialną za warstwę audio czy fabularną, ale za jakiś czas po prostu odda w ręce innych tworzenie nowych mechanik czy elementów graficznych. Taki stan rzeczy obowiązywać będzie już po wydaniu wersji 1.4 (nad którą prace mają postępować w szybkim tempie). Stworzenie własnego studia pozwoli autorowi spędzać więcej czasu nad nowym projektem (wynika stąd, że znów zamierza stworzyć grę sam), a jednocześnie zapewni dłuższy rozwój poprzedniej produkcji. W tym roku ten niecodzienny "symulator farmera" rozrósł się już między innymi o multiplayer.

Krztsztof Kempski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)