Twórca Raymana i Beyond Good and Evil odchodzi z branży

Michael Ancel odchodzi z branży, by zająć się rezerwatem dzikiej przyrody.

Twórca Raymana i Beyond Good and Evil odchodzi z branży
Klaudia Stawska

Znany projektant gier wideo Michel Ancel, spod którego skrzydeł wyszły takie hity jak "Rayman" czy "Beyond Good and Evil", odchodzi od branży po ponad trzydziestu latach, by pracować w rezerwacie przyrody.

- Dzisiejszy dzień jest dla mnie wyjątkowy. Po ponad 30 latach postanowiłem przestać pracować nad grami wideo i całkowicie skupić się na mojej drugiej pasji: dzikiej przyrodzie - napisał Michael Ancel. - Mój nowy projekt ma miejsce w prawdziwym świecie i zamierzam skupić się na stworzeniu miejsca dla miłośników dzikiej przyrody i bezpiecznego dla zwierząt.

Ancel przez większość życia zawodowego związany był z Ubisoftem i nadzorował wiele ważnych tytułów. Obecnie pracował m.in. nad "Beyond Good and Evil 2". Niestety odejście głównego projektanta raczej nie przyspieszy prac nad grą, która jest nam obiecywana już od kilku lat.

Ancel przyznał, że "Beyond Good and Evil 2" jest "w dobrych rękach", a "projekt idzie bardzo dobrze". Takie zapewnienia to jednak za mało, by gracze wyczekujący kontynuacji kultowej gry mogli spać spokojnie. Trzymamy kciuki, że jednak doczekamy się "Beyond Good and Evil 2", a gra będzie dobra, nawet bez Ancela.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościubisoftbeyond good and evil 2
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.