Twórca Raymana i Beyond Good and Evil odchodzi z branży

Twórca Raymana i Beyond Good and Evil odchodzi z branży

Twórca Raymana i Beyond Good and Evil odchodzi z branży
Klaudia Stawska
18.09.2020 21:15

Michael Ancel odchodzi z branży, by zająć się rezerwatem dzikiej przyrody.

Znany projektant gier wideo Michel Ancel, spod którego skrzydeł wyszły takie hity jak "Rayman" czy "Beyond Good and Evil", odchodzi od branży po ponad trzydziestu latach, by pracować w rezerwacie przyrody.

- Dzisiejszy dzień jest dla mnie wyjątkowy. Po ponad 30 latach postanowiłem przestać pracować nad grami wideo i całkowicie skupić się na mojej drugiej pasji: dzikiej przyrodzie - napisał Michael Ancel. - Mój nowy projekt ma miejsce w prawdziwym świecie i zamierzam skupić się na stworzeniu miejsca dla miłośników dzikiej przyrody i bezpiecznego dla zwierząt.

Ancel przez większość życia zawodowego związany był z Ubisoftem i nadzorował wiele ważnych tytułów. Obecnie pracował m.in. nad "Beyond Good and Evil 2". Niestety odejście głównego projektanta raczej nie przyspieszy prac nad grą, która jest nam obiecywana już od kilku lat.

Ancel przyznał, że "Beyond Good and Evil 2" jest "w dobrych rękach", a "projekt idzie bardzo dobrze". Takie zapewnienia to jednak za mało, by gracze wyczekujący kontynuacji kultowej gry mogli spać spokojnie. Trzymamy kciuki, że jednak doczekamy się "Beyond Good and Evil 2", a gra będzie dobra, nawet bez Ancela.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)