Twórca Baldur's Gate opuścił BioWare

Twórca Baldur's Gate opuścił BioWare

Twórca Baldur's Gate opuścił BioWare
Joanna Pamięta - Borkowska
13.07.2018 17:29

Kolejna osoba decyduje się na odejście z wielkiej korporacji.

James Ohlen, który spędził w BioWare 22 lata, czyli kawał życia, opuścił studio. Dowiedzieliśmy się tego za pośrednictwem Twittera.

Ohlen doszedł do wniosku, że zamierza odpocząć od branży gier wideo i skupić swą uwagę na czymś mniejszym, ale bardziej osobistym charakterze. Przy okazji przyznał się, że najprzyjemniej pracowało mu się nad takimi projektami jak Baldur's Gate i Neverwinter Nights. Ohlen jest wielbicielem systemuu RPG Dungeon and Dragons i dołączył do ekipy Arcanum Worlds, by pomóc im w pracy nad podręcznikiem.

Karierę zaczął jako tester gry Shattered Steel i przeszedł naprawdę długą i wypełnioną ciężką pracą drogę na stanowisko dyrektora kreatywnego. Przyłożył rękę do takich tytułów jak Baldur’s gate, Neverwinter Nights, Knights of the Old Republic, Jade Empire, Dragon Age: Origins, Star Wars: The Old Republic oraz Mass Effect: Andromeda. Ostatnia gra, której poświecił czas, to Anthem.

Obraz

James Ohlen nie jest jedynym weteranem branży, który postanowił zrobić sobie przerwę od pracy w wielkiej korporacji. W ciągu ostatnich lat BioWare opuścili: w 2012 roku Greg Zeschuk i Ray Muzyka, w 2017 pisarz David Gaider i twórca serii Dragon Age, Mike Laidlaw, zaś w 2018 roku -  Drew Karpyshyn.

PS. Na okładce - niezapomniana Jaheira.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)