Twórca Another World tworzy grę VR - Paper Beast

Chahi ujawnia swoją fascynację nowymi technologiami.

Twórca Another World tworzy grę VR - Paper Beast
Joanna Pamięta - Borkowska

10.04.2019 17:24

Całkiem niedawno przedstawiłam Wam studio Pixel Reef, założone przez legendarnego twórcę Another World, Erica Chahi. Zastanawiałam się wtedy, jaki też tytuł nam zaprezentuje. Będzie to sentymentalna podróż do epoki retro platformówek? Gra przygodowa? Jakiś symulator?

Dziś okazało się, że Chahi celuje w VR. Właśnie ukazał się zwiastun Paper Beast, gatunkowo zaklasyfikowanej jako eksploracyjna gra symulacyjna.

Paper Beast - Trailer | PS4, PS VR

Trafiamy do obcego, cyfrowego świata pełnego istot wyglądających, jakby ktoś stracił cierpliwość do origami. Przypominają ziemskie zwierzęta, ale w przeciwieństwie do nich, nie boją się człowieka, lecz z ciekawością wchodzą z nim w interakcję. Zachowanie ich i całego ekosystemu zależy w pełni od tego, co zrobi przybysz. Nie pełni on roli boga, ale na pewno potrafi wpłynąć na wiele zjawisk.

Obraz

Tytuł ukaże się jeszcze w tym roku, tylko na PlayStation VR. Wygląda magicznie, jest stworzony z sercem (studio Pixel Reef jest niezależne, więc po prostu realizują swoją wizję) i zapowiada się na tytuł mocno niszowy. Co dla mnie jest sporym plusem.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościzapowiedźindie
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.