Twórca Another World tworzy grę VR - Paper Beast

Twórca Another World tworzy grę VR - Paper Beast
10.04.2019 17:24
Twórca Another World tworzy grę VR - Paper Beast
Joanna Pamięta - Borkowska
Joanna Pamięta - Borkowska

Chahi ujawnia swoją fascynację nowymi technologiami.

Całkiem niedawno przedstawiłam Wam studio Pixel Reef, założone przez legendarnego twórcę Another World, Erica Chahi. Zastanawiałam się wtedy, jaki też tytuł nam zaprezentuje. Będzie to sentymentalna podróż do epoki retro platformówek? Gra przygodowa? Jakiś symulator?

Dziś okazało się, że Chahi celuje w VR. Właśnie ukazał się zwiastun Paper Beast, gatunkowo zaklasyfikowanej jako eksploracyjna gra symulacyjna.

Paper Beast - Trailer | PS4, PS VR

Trafiamy do obcego, cyfrowego świata pełnego istot wyglądających, jakby ktoś stracił cierpliwość do origami. Przypominają ziemskie zwierzęta, ale w przeciwieństwie do nich, nie boją się człowieka, lecz z ciekawością wchodzą z nim w interakcję. Zachowanie ich i całego ekosystemu zależy w pełni od tego, co zrobi przybysz. Nie pełni on roli boga, ale na pewno potrafi wpłynąć na wiele zjawisk.

325380010116855772

Tytuł ukaże się jeszcze w tym roku, tylko na PlayStation VR. Wygląda magicznie, jest stworzony z sercem (studio Pixel Reef jest niezależne, więc po prostu realizują swoją wizję) i zapowiada się na tytuł mocno niszowy. Co dla mnie jest sporym plusem.

325380010116986844
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)