Twórca Another World otwiera własne studio

Twórca Another World otwiera własne studio

Twórca Another World otwiera własne studio
Joanna Pamięta - Borkowska
28.03.2019 11:04, aktualizacja: 28.03.2019 17:01

Indie games ahead!

Czarne ferrari zatrzymujące się z piskiem opon przed wejściem do betonowego bunkra. Rudowłosy mężczyzna zjeżdżający windą do laboratorium i uruchamiający sekwencję odliczającą do startu eksperymentu. Pamiętacie, kto to jest i co się stało później? To profesor Lester Chaykin, który za chwilę, na skutek błędu w eksperymencie, zostanie przeniesiony do innego wymiaru. Tak się zaczyna Another World, tytuł dla jednych (w tym dla mnie) kultowy, dla innych - znany z książek o prehistorii gier. Gra ukazała się w 1991 roku, a poza muzyką autorstwa Jean-Françoisa Freitasa, stworzył ją jeden człowiek - Eric Chahi.

O Another World mówiło się - i wciąż mówi - wiele w kontekście stworzenia nowego podejścia do opowiadania fabuły, przedstawiania akcji i zagadek środowiskowych. To był trudny, wymagający, ale też niezwykle satysfakcjonujący tytuł.

325382662057702002

Eric Chahi stworzył później kilka innych gier - pamiętam klimatyczne Heart of Darkness oraz From Dust (nie zalicza się do jego dzieł kontynuacji Another World, czyli Heart of the Alien, ponieważ Eric nie był zaangażowany w jej powstanie). Niedawno natomiast dowiedzieliśmy się, że założył własne studio Pixel Reef, które już za parę tygodni przedstawi światu swój nowy projekt - dokładnie zaś, 10 kwietnia.

Ambicje studia skierowane są w stronę pełnych poezji gier indie. Póki co, nawet strona studia nie pokazuje nic więcej, poza licznikiem odliczającym czas do anonsu pierwszego projektu. Ale sam fakt, że Chahi coś tworzy, budzi żywe wspomnienia i nadzieje na piękny tytuł.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)