Twitch wyciekł, ale nie cały. Hasła użytkowników i dane kart są bezpieczne

Strona głównaTwitch wyciekł, ale nie cały. Hasła użytkowników i dane kart są bezpieczne
07.10.2021 14:22
Twitch wyciekł, ale nie cały. Hasła użytkowników i dane kart są bezpieczne
Źródło zdjęć: © Getty Images | Jakub Porzycki

Facebook pada, Twitch wycieka… Ostatnie dni nie są łatwe dla dużych platform społecznościowych. W całym tym bałaganie pojawiają się jednak pozytywne informacje. Okazuje się, że wyciek z Twitcha nie zawierał haseł użytkowników ani informacji o kartach kredytowych.

bEJLviBN

Masowe naruszenie na Twitchu zasadniczo spowodowało wyciek wszystkich elementów konstrukcyjnych platformy wraz z wewnętrznymi narzędziami i niewydanymi jeszcze produktami. Do sieci trafiły też informacje dotyczące zarobków streamerów.

Platforma należąca do Amazona kontynuuje swoje dochodzenie, ale jak donosi na swoim blogu, nie jest aż tak źle, jak mogłoby się wydawać – a przynajmniej dla użytkowników. Twitch potwierdził, że hasła użytkowników i informacje o kartach kredytowych nie zostały naruszone.

"W tej chwili nic nie wskazuje na to, że dane logowania zostały ujawnione. W dalszym ciągu prowadzimy dochodzenie w tej sprawie. Ponadto pełne numery kart kredytowych nie są przechowywane przez Twitch, więc pełne również nie zostały narażone".

Twitch wskazał również, jak mogło dojść do wycieku. "Dowiedzieliśmy się, że niektóre dane zostały ujawnione w Internecie z powodu błędu w zmianie konfiguracji serwera Twitch, do której następnie uzyskał dostęp złośliwa strona trzecia" – czytamy na blogu.

Udostępnij:
bEJLviCL