Twitch, mekka graczy i streamerów eksperymentuje z reality shows

Strona głównaTwitch, mekka graczy i streamerów eksperymentuje z reality shows
07.05.2020 10:02
Twitch, mekka graczy i streamerów eksperymentuje z reality shows
bDZKZDpO

Były streamy, będą randki?

bDZKZDph

Bloomberg dotarł do wewnętrznych dokumentów Twitcha, z których wynika, że platforma ma w planach sfinansowanie oryginalnych seriali i programów przywodzących na myśl Big Brothera i jego pochodne. Emisja owych produkcji miałaby w przyszłości odbywać się dwa-trzy razy tygodniowo. Wśród gatunków królują teleturnieje, programy randkowe, talk-shows oraz tematyka sportowa i muzyczna.

Twitch (należący do grupy Amazon.com) podczas pandemii koronawirusa zalicza gigantyczne wzrosty. Jak podaje Quartz, od końca lutego na platformie pojawiły się 2 mld godzin wideo. Według Streamlabs tylko w ubiegłym miesiącu widzowie spędzili ponad 1,2 mld godzin oglądając Twitcha.

The Round // Gameplay Preview - VALORANT

Teraz Twitch kombinuje jak wykorzystać poszerzająca się widownię, nie porzucając jednocześnie wcześniej zdobytej. Ze źródeł Bloomberga wynika, że grupą demograficzną, w którą celuje platforma są osoby zainteresowane rozrywką w wieku od 18 do 24 lat, z naciskiem na młodych mężczyzn.

bDZKZDpj

Firma planuje wydawać od 50 do 250 tysięcy dolarów tygodniowo na serię. Twitch uważa także, że ​​może oddzielić się od innych usług wideo, oferując interaktywne programy łączące świat gier i telewizji. Co ciekawe, platforma wyraźnie zaznaczyła, jakich programów nie chce u siebie widzieć: streamów z escape roomów.

bDZKZDqf