Twitch i Discord pod lupą prokuratury. Chodzi o nastolatka, który zamordował 10 osób

Twitch i Discord pod lupą prokuratury. Chodzi o nastolatka, który zamordował 10 osób

Strzelanina w Buffalo
Strzelanina w Buffalo
Źródło zdjęć: © YouTube
20.05.2022 11:45

W ubiegłym tygodniu rozegrały się tragiczne wydarzenia. Nastolatek otworzył ogień w kierunku ludzi, a całość transmitował za pośrednictwem Twitch. Prokuratura przyjrzy się temu, jaką rolę odegrał ten serwis.

Nie milkną echa zamachu, który miał miejsce w ubiegłym tygodniu. 14 maja doszło do tragedii w stanie Nowy Jork w USA. 18-letni Payton Gendron otworzył ogień do ludzi w supermarkecie Tops Friendly Markets, który znajduje się w Buffalo. Całość transmitował na żywo przez około 2 minuty za pośrednictwem serwisu Twitch. 10 osób straciło życie, a 3 inne ranił.

Konto zamachowca zostało usunięte, jednak fragmenty nagrania szybko rozeszły się po sieci. O swoich planach i "motywacji ideologicznej" miał informować na łamach platformy Discord oraz 4chan i 8chan. Jak podaje Kotaku, teraz Prokurator Generalny prowadzi dochodzenie, by wyjaśnić, jaką rolę pełniły wspomniane platformy w tym zamachu. Administratorzy tych platform deklarują chęć do współpracy.

Komunikat prasowy Prokuratora Generalnego nie pozostawia złudzeń. Rozpoczyna się oficjalne dochodzenie w tej sprawie.

Atak terrorystyczny w Buffalo po raz kolejny ujawnił głębię i niebezpieczeństwo forów internetowych, które szerzą i promują nienawiść. Fakt, że dana osoba może bez konsekwencji opublikować szczegółowe plany popełnienia takiego aktu nienawiści, a następnie udostępnić je całemu światu, jest mrożący krew w żyłach i niepojęty. W czasie, gdy kontynuujemy żałobę i oddajemy cześć ludziom, którzy zginęli, podejmujemy poważne działania w celu zbadania roli tych firm w tym ataku. Wielokrotnie byliśmy świadkami zniszczeń w świecie rzeczywistym, których źródłem są te niebezpieczne i pełne nienawiści platformy, dlatego robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zwrócić uwagę na te niepokojące zachowania i podjąć działania, które sprawią, że nigdy więcej się one nie powtórzą.

Letitia JamesProkurator Generalna Nowego Jorku

Aktywność napastnika zostanie szczegółowo przeanalizowana. Wszystko wskazuje na to, że zamach był aktem nienawiści na tle rasowym. Discord i Twitch


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie