Twitch chce mieć swój własny program do streamowania, więc startuje Twitch Studio

Strona głównaTwitch chce mieć swój własny program do streamowania, więc startuje Twitch Studio
09.08.2019 12:00
Twitch chce mieć swój własny program do streamowania, więc startuje Twitch Studio
Tatiana Kowalczyk
Tatiana Kowalczyk
bDZKEsWK

Przeznaczone przede wszystkim dla początkujących streamerów i póki co w formie zamkniętej bety.

bDZKEsWd

Twitch Studio będzie pierwszą autorską aplikacją do streamowania od Twitcha. Dotychczas działało to tak, że jeśli ktoś chciał zacząć streamować na Twitchu na PC, to musiał skorzystać z zewnętrznego programu (jednym z popularniejszych jest na przykład OBS) i zająć się konfiguracją kamery, mikrofonu i tak dalej. Mi nie chciało się w to kiedyś bawić, więc najłatwiejszym wyjściem było skorzystanie z kamerki PS4 i ustawianie transmisji na żywo bezpośrednio w konsoli.

Jeśli jednak ktoś ma ochotę na bardziej zaawansowane streamowanie, w grę wchodzą właśnie programy do streamingu. A teraz do ich grona dołącza Twitch Studio. Jak czytamy na oficjalnej stronie:

Twitch Studio ma w założeniach ułatwienie konfiguracji, zdjęcie z użytkownika tych kilku kroków i zminimalizowanie czasu potrzebnego do zaczęcia streamowania. Głównym motywatorem jest więc zachęcenie do streamowania ludzi, którzy się od niego odbili z powodu trudności z konfiguracją. Czy Twitch Studio faktycznie jest takie przystępne i przyjemne? Nie mam pojęcia, ale jeśli ktoś miałby chęć się przekonać, można się zapisać do zamkniętej bety.

bDZKEsWf

Tatiana Kowalczyk

bDZKEsXb