Twitch chce mieć swój własny program do streamowania, więc startuje Twitch Studio

Twitch chce mieć swój własny program do streamowania, więc startuje Twitch Studio
Tatiana Kowalczyk

09.08.2019 12:00

Przeznaczone przede wszystkim dla początkujących streamerów i póki co w formie zamkniętej bety.

Twitch Studio będzie pierwszą autorską aplikacją do streamowania od Twitcha. Dotychczas działało to tak, że jeśli ktoś chciał zacząć streamować na Twitchu na PC, to musiał skorzystać z zewnętrznego programu (jednym z popularniejszych jest na przykład OBS) i zająć się konfiguracją kamery, mikrofonu i tak dalej. Mi nie chciało się w to kiedyś bawić, więc najłatwiejszym wyjściem było skorzystanie z kamerki PS4 i ustawianie transmisji na żywo bezpośrednio w konsoli.

Jeśli jednak ktoś ma ochotę na bardziej zaawansowane streamowanie, w grę wchodzą właśnie programy do streamingu. A teraz do ich grona dołącza Twitch Studio. Jak czytamy na oficjalnej stronie:

Twitch Studio ma w założeniach ułatwienie konfiguracji, zdjęcie z użytkownika tych kilku kroków i zminimalizowanie czasu potrzebnego do zaczęcia streamowania. Głównym motywatorem jest więc zachęcenie do streamowania ludzi, którzy się od niego odbili z powodu trudności z konfiguracją. Czy Twitch Studio faktycznie jest takie przystępne i przyjemne? Nie mam pojęcia, ale jeśli ktoś miałby chęć się przekonać, można się zapisać do zamkniętej bety.

Tatiana Kowalczyk

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)