TVP zdobyło prawa do transmisji turniejów CS: GO

TVP zdobyło prawa do transmisji turniejów CS: GO

TVP zdobyło prawa do transmisji turniejów CS: GO
Krzysztof Kempski
09.04.2019 17:06

Co by nie mówić o publicznej telewizji, jej władze na trendach się znają.

Włodarze publicznej telewizji pokazują, że rozumieją, co jest teraz na czasie. Gdy polski piłkarz Krzysztof Piątek zaczął podbijać ligę włoską i zrobił się w kraju popularny, to właśnie TVP ruszyło jako pierwsze po prawa do transmitowania pucharu Włoch i wykorzystania tego, że w kraju pojawiła się fala sezonowych kibiców AC Milanu. TVP pokazuje jednak, że nie zapomina także o tym wirtualnym sporcie. Do ramówki TVP Sport dołączył właśnie CS: GO. Firma podpisała bowiem umowę na 2019 rok z opiekującą sie rozgrywkami firmą ESL Polska.

Państwowa telewizja pokazywała już do tej pory rozgrywki League of Legends, a teraz wszyscy chętni zobaczą tam także relacje ze wszystkich najważniejszych turniejów. Pozyskano prawa do transmisji praktycznie wszystkich najistotniejszych imprez związanych z CS: GO. Umowa z ESL gwarantuje, że wszyscy zainteresowani będą mogli obejrzeć (na razie) 2 sezony ESL Pro Legue, rozgrywki ESL One, dwa sezony Mistrzostw Polski ESL, a także turnieje CS-a rozgrywane w ramach IEM.

Obraz

Potwierdzono też, że w roli komentatorów wystąpi Maciej "Morgen" Żuchowski i Kuba "KubiK" Kubiak. Początek pierwszych rozgrywek już 16 kwietnia, kiedy to o 18:20 ruszy transmisja ESL Pro League. Będzie dostępna zarówno na kanale TV jak i w telewizji internetowej, acz w pierwszym przypadku losy transmisji zależeć będą od tego, jak skończą się rozgrywki w Hokeja.

Fani CS-a mają zatem nie lada powód do radości. Ja natomiast trochę mniejszy, bo jednak zwiększa to szansę na to, że szukając w telewizji oczekiwanego meczu natknę się szybciej na milion wydarzeń e-sportowych. Ostatnio szybciej od prawdziwej piłki nożnej znalazłem... Fifę na Polsacie. Takie prawa rynku. Ale jak klasyczny sport też wam jeszcze nie obrzydł, już dzisiaj rusza kolejna faza Ligi Mistrzów.

Krzysztof Kempski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)