TVN24: Gry nie degenerują dzieci

Proszę bardzo jakie interesujące informacje odnaleźli nasi czytelnicy. Przede wszystkim stoi to w kontradykcji z artykułem jaki znalazł się ostatnio w Fakcie. Jeśli muszę wybrać z jednego z tych dwóch źródeł to na pewno wybiorę Parlament Europejski i ich ekspertów, w końcu w swoim raporcie przyznali, że:

TVN24: Gry nie degenerują dzieci
marcindmjqtx

"Wpływ gier wideo na psychikę dzieci jest generalnie pozytywny, zaś ewentualne efekty szkodliwe są trudne do oceny"Nie zapomniano wspomnieć, że średni wiek gracza w Europie to ponad 30 lat, więc raczej możemy grać w gry dla dorosłych. Co ciekawe profesor Jeffrey Goldstein z Uniwersytetu w Utrechcie dowodzi, że granie w gry wideo zwiększa u dzieci zdolność do nauki. Kwestię brutalnych zachowań skomentował jedynie tak:

"Gra to gra, a zachowanie to zachowanie." Wszystko wskazuje zatem na to, że Parlament Europejski zaakceptuje raport, który jasno stwierdza, że gry:

"stymulują nabywanie wiedzy o faktach i kompetencji takich jak myślenie strategiczne, kreatywność, współpraca i zmysł innowacji."Nic tylko się cieszyć, że Ci ważniejsi ludzie zaczęli rozumieć, że gry to nie tylko zło, zabijanie, palenie itd. Niezmiernie mnie to cieszy, ciekawe tylko jak długo w tych mediach niższych lotów będziemy mogli przeczytać czy usłyszeć, że gry to dzieło szatana.

Beniamin Durski

[via TVN24 ]

Dzięki BaRiBaL, ViktoR.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.