Turtle Rock dzieli się wynikami bety Evolve i wyciąga z nich wnioski

Turtle Rock dzieli się wynikami bety Evolve i wyciąga z nich wnioski

Turtle Rock dzieli się wynikami bety Evolve i wyciąga z nich wnioski
marcindmjqtx
29.01.2015 13:57, aktualizacja: 05.01.2016 15:17

Po ponad dwóch milionach meczy wszystko wskazuje na to, że balans prezentuje się bardzo dobrze - niechlubnym wyjątkiem jest Wraith, który w pełnej wersji zostanie sprowadzony na ziemię.

Przez weekend, podczas którego trwała otwarta beta Evolve na Xboksie One, doszło do ponad dwóch milionów meczy. Każdy trwał średnio 10 minut. Kto wygrywał częściej? Mający przewagę liczebną łowcy? A może potężne, wielkie potwory?

Łowcy. Ale tylko o 3%, co jest praktycznie żadną przewagą - do kwartetu należy 51,5% zwycięstw, a potworów 48,5%. Potwierdza to opinie o bardzo dobrym balansie, jaki został osiągnięty w asymetrycznej strzelance Turtle Rock. Skazą na tym wizerunku okazuje się postać Wraitha, którego stosunek zwycięstw podczas bety wyniósł aż 71,1%. Podobna sytuacja miała miejsce z Krakenem podczas Alphy - monstrum miało wtedy 70% zwycięstw. W becie ten stosunek zmniejszył się jednak do solidnych 52%. Wszystko wskazuje na to, że do premiery gry Turtle Rock postąpi podobnie ze zbyt silnym Wraithem.

Co ciekawe, twórcy nie kreują procesu stabilizacji postaci na jakiś niebywale skomplikowany - zaznaczają, że jest to kwestia otwarcia pliku i zmienienia kilku liczb, więc jeśli ich poprawki umiejętności Wraitha (do przeczytania na samym dole dyskusji) okażą się zbyt inwazyjne, będą mogli szybko je naprawić.

Niepokoi natomiast przekonanie Turtle Rock, że z matchmakingiem Evolve niemal wszystko jest w porządku i nie zdarzają się sytuacje łączenia osób na 1 poziomie z tymi na 20. Wszyscy, którzy grali, wspomną pewnie, że rzeczywistość wyglądała zgoła odwrotnie - tego typu parowanie zdarzało się całkiem często. Nie, żeby miało to specjalne znaczenie - w końcu w ciągu krótkiej bety nie było specjalnie czasu, by odstawić innych graczy pod względem doświadczenia. Miejmy jednak nadzieję, że po premierze rzeczywiście nie uświadczymy dziwnych, niewygodnych dopasowań.

Turtle Rock udostępniło także infografikę z kilkoma ciekawymi statystykami. Po kliknięciu na obrazek obejrzycie jego większą wersję.

Infografika bety Evolve

Premiera gry już 10 lutego.

Patryk Fijałkowski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)