Turbine włożyło 20 milionów dolarów w konsolowe MMO

Turbine włożyło 20 milionów dolarów w konsolowe MMO22.09.2009 01:14
Turbine włożyło 20 milionów dolarów w konsolowe MMO
marcindmjqtx

Craig Alexander, wiceprezes Turbine, odpowiedzialnego m.in. za Lord of the Rings Online, oznajmił, że studio włożyło już 20 milionów dolarów w rozwój swojej nowej gry MMORPG na PS3 i 360.

Gra ukazać ma się prawdopodobnie w roku 2011. Według Alexandra konsole już są lepszą platformą do gier typu MMO niż PC i czekają tylko na wykorzystanie ich potencjału (inaczej niż w przypadku Blizzarda, według którego przyjazne tego typu grom będą dopiero konsole kolejnej generacji). Przynajmniej jeśli chodzi o produkty Sony i Microsoftu, bo Wii zbytnio przypomina pod względem sprzętowym poprzednią generację. Kolejna, piąta generacja MMORPGów ma skupić się według niego właśnie na konsolach.

Mimo wysokich kosztów, gra prawdopodobnie nie będzie wymagała płacenia abonamentu. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie to zupełnie nowy tytuł, czy na przykład, zgodnie z wcześniejszymi plotkami, konsolowa wersja Lord of the Rings Online. Ciekawe też, czy Microsoft wreszcie ustali, jak właściwie działać mają MMORPGi na 360?

[via Joystiq]

326974830392273175
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)