Trylogia Jak and Daxter raz jeszcze? Bardzo proszę!

Trylogia Jak and Daxter raz jeszcze? Bardzo proszę!
Adam Piechota

04.04.2017 09:51, aktual.: 04.04.2017 14:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Większa o jedną część i ładniejsza niż ostatnio, więc nie ma powodów do narzekania.

Być może zauważyliście już wczoraj wieczorem, być może nie, ale kotlet został odgrzany po raz kolejny. Na rynek powraca zremasterowana kolekcja Jak and Daxter - mojej ulubionej marki Naughty Dog. "Czy nie było już takiej na PlayStation 3?" Ano była. Ale skoro PS4 nie posiada wstecznej kompatybilności, tylko czekać, aż wzorem duetu pójdzie cała reszta żelaznej klasyki. A ja, wbrew pozorom, wcale nie zamierzam narzekać na taką decyzję Sony. Mam te gry na PS2, mam kolekcję na PS3 i prawdopodobnie na półkę dorzucę też kolekcję na PS4. Z dwóch powodów.

Jak and Daxter PS2 Classics - Announce Trailer | PS2 on PS4

Pierwszy, ten bardziej oczywisty - tym razem gry będą cztery, nie trzy. Ostatnim razem musiałem zadowolić się podstawową trylogią, ale nie dostałem remastera wyścigowego spin-offu, Jak X: Combat Racing. A mam do tego tytułu sporą słabość. Oczywiście, że nie reprezentował poziomu Crash Team Racing, ale fikuśne zawody gokartów nijak nie pasowałyby do mrocznego uniwersum uszatego. To była raczej wyjątkowo wymagająca wariacja Burnouta niż Mario Kart.

Obraz

Ale jest jeszcze drugi powód. Jak sugeruje niezastąpiona ekipa Digital Foundry, nowe wersja trylogii będzie wyglądać lepiej niż podczas wydania na PlayStation 3. Dlatego, że powstaje na bazie oryginalnych gier. "Edycja HD z PS3 pozbawiona była niektórych efektów wizualnych. Brakowało na przykład wszystkich błyszczących metalowych powierzchni. Jeżeli emulujesz oryginał i podbijesz jego rozdzielczość do 1080p, gry powinny wyglądać lepiej". Jasne, to odrobinę żałosne, że poprzednia trylogia pozbawiona była niektórych wodotrysków.

Dodatkowo obowiązkowe rzeczy: obsługa Remote Play i dedykowany zestaw osiągnięć. Nowa wersja Jaków nosić będzie tytuł Jak and Daxter PS2 Classics i stawiam czteropak, że następnych odgrzewańców sygnowanych tym "PS2 Classics" nadchodzi dużo więcej. I bardzo dobrze. Dbanie o sentymentalnych graczy opłaci się Sony. To teraz muszę znaleźć jakiegoś odważnego znajomego na splitscreen w Jak X. Data premiery - "później" w tym roku.

Adam Piechota

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)