Trybuna Ludu - Vietnam, gry dekady i noworoczne przewidywania

Trybuna Ludu - Vietnam, gry dekady i noworoczne przewidywania

marcindmjqtx
11.01.2011 22:07, aktualizacja: 15.01.2016 15:19

W dzisiejszej Trybunie o najnowszym (i największym) dodatku do Bad Company 2, o postrzeganiu gier i przewidywaniach na 2011 r. Jak również o tytułach, w które będziemy się w nim zagrywać.

Uwaga - zachowano oryginalną pisownię cytowanych komentarzy.

Pod naszą recenzją dodatku do Bad Company 2 pt. "Vietnam", Cloud86 napisał, co sądzi o tym rozszerzeniu dzieła DICE:

Sam nie wiem co napisać o tym dodatku... jestem przeogromnym fanem i maniakiem Bad Company 2. Na Vietnam czekałem z językiem na wierzchu. Pierwsze wrażenie piorunujące. Później zaczęły się narzekania z mojej strony: jeżeli chodzi o mapy, to atakujący mają naprawdę przerąbane, bronie pozostawiają wiele do życzenia (siła rażenia jest źle wyważona, miotacz ognia ma za mały zasięg), mało pojazdów i drobne bugi.

Ale za to serwery pękają w szwach, sieka jest nieprawdopodobna (trup ściele się gęsto), muzyka wymiata, klimat niepowtarzalny, polski dubbing jest w miarę przyjemny. No i przecież TO TYLKO dodatek :) Neoz napisał co nieco o tym, jak gry są postrzegane nie tylko w popularnych mediach, ale i publikacjach naukowych.

Ostatnio dorwałem w ręce książkę pedagogiczną, która w połowie jest poświęcona grom video. Spodziewałem się stronniczego i zachowawczego podejścia do tematu. Tak więc otworzyłem tę książką w celu zweryfikowania swoich podejrzeń i jakże wielkie było się moje zdziwienie, kiedy się okazała, że autorzy książki podeszli do tematu absolutnie profesjonalnie - z należytą naukową rzetelnością i obiektywizmem.

Książka w pierwszej kolejności dostarczała wyjaśnień niektórych skrótów, krótki przegląd typu gier i innych pojęć w formie wstępu. W dalszej części opisywała gry w tak rzetelny i pełen szacunku sposób, że nie byłem w stanie w to uwierzyć.

Książka, mająca około 5 lat, była w stanie opowiedzieć o grach w sposób, jakiego nie było mi jeszcze dane doświadczyć, zarówno o ich pozytywnych wpływach na młodych i w ogóle ludzi, jak i o negatywnych - w obu przypadkach obszernie i z godnością. Ta wiedza naprawdę istnieje!

Nasuwa się zatem takie pytanie - skoro uczeni, pedagodzy i psycholodzy, mają tę wiedzę i jest ona dostępna w książkach - na temat tego "jak gry wpływają na człowieka?"; to dlaczego dziennikarze i politycy tak strasznie dużo na ten temat nie robią nic innego, jak zwyczajnie pieprzą?! Jedni atakują z niewiedzy, a drudzy bronią, także z niewiedzy, ale i z pasji do tego medium. Komentowany artykuł znajdziecie pod tym adresem.

Jak zapewne pamiętacie, niedawno opublikowaliśmy przewidywania redakcji na rok 2011. Pod tekstem pojawiło się sporo komentarzy, w których sami sięgaliście po szklaną kulę. Swoimi przypuszczeniami podzielił się m.in. Adic83:

Z tym tegorocznym oczekiwaniem na zapowiedzi nowych konsol, przynajmniej od M$, to bym dał na wstrzymanie. Przecież obecne konsole dopiero zaczynają osiągać ekhm, penetrację rynku która pozwala grom dobrze się sprzedawać- mamy 5 lat x'a i 4 lata ps3, a dopiero po ok.50mln obu konsol. Dla porównania psdwójek po 5 latach było 100mln... Ale ona odstawała DRAMATYCZNIE od pc (a dodatkowo kolejną generację "wymusił" M$).

Dzisiejsze konsole tak nie odstają, bo na pc nie ma exów pokazujących do czego owe pc są zdolne, nie ma więc takiego parcia na nową generację. A i ludziska wykosztowali się na płaskie ekrany, przecież tak jak kiedyś mogłeś mieć tv po 10 lat i zmieniałeś samą konsolę A NIE dodatkowo jeszcze tv, tak do TEJ generacji musiałeś dokupić nowe tv, niezbyt tanie w swoim czasie. To też koszt i ludki nie chcą następnego wydatku skoro ledwo co kupili tv+konsolę.

Jeśli coś zapowiedzą w tym temacie to raczej w 2012, z premierą 13-14. Niby już w 2010 miało być 32nm w gpu, jest obsuw i ostatecznie będzie od razu 28nm w tym roku- gdzieś może w połowie. 40nm w gpu weszło pod koniec 2009, przejście na niższy proces trwa zatem ok. 1,5 roku. A im dalej tym trudniej! Więc mniej więcej w 2013, raczej pod koniec wejdzie 22-20nm w gpu, i to wtedy będzie najlepszy moment na rozpoczęcie produkcji nowych konsol, a i obecna gen. się zdąży "przejeść" graczom, a i "odkuć" producentom jak i devom/wydawcom. Wcześniej to po prostu bez sensu, i wydajnościowo i finansowo.

Jedynie ninny może coś ew. zapowiedzieć ale raczej stawiałbym na obniżkę ceny wii + jakaś szersza w końcu oferta gier, w końcu konsol wii na rynku masa a gier na to nie ma, a jak są to jakieś residenty czy inne krwiste madworld, które wiadomo że się na TEJ platformie nie sprzedadzą. Ninny zrobiło OGROMNY błąd pozwalając M$ przejąć Rare... Dziś nie ma kto robić gier na nintendo i premiera kolejnego sprzętu na który nie będzie gier nie jest tym czego ninny potrzebuje... Czy te 80mln ludzi z wii zostawi konsolę na którą mają wii sports + może ze 2 inne gry i rzuci się na kolejną? BARDZO wątpliwe. Pełną dyskusję znajdziecie tutaj.

Oprócz wypowiedzi, polecamy Waszej uwadze kilka różnorodnych wątków z forów:

  • Remaki starych gier - czyli o modzie wydawania gier z poprzednich generacji w standardzie HD. Które klasyki najchętniej zobaczylibyście na PS3/Xboksie 360?
  • Gra dekady - czyli, jak sam tytuł wskazuje, wybieramy najlepszą grę minionych dziesięciu lat. A co jest Waszą grą dekady? Wypowiedzcie się!
  • Najlepsze gry na iPhone'a/iPada - czyli o najlepszych tytułach na mobilne urządzenia Apple.

Ponadto warto zajrzeć do tematów poświęconym nowościom i nadchodzącym hitom:

Jeżeli znajdziecie jakieś warte uwagi komentarze, podeślijcie je naszejmoderacji. Z góry dziękujemy.

Wypowiedzi zebrał Kamil Bogusiewicz.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Trybuna Ludu
Trybuna Ludu
marcindmjqtx
Trybuna Ludu
Trybuna Ludu
marcindmjqtx
Trybuna Ludu
Trybuna Ludu
marcindmjqtx
Trybuna Ludu
Trybuna Ludu
marcindmjqtx
Komentarze (0)