Trybuna Ludu - dyskusja o remake`ach, irytacjach i literackich inspiracjach

Trybuna Ludu - dyskusja o remake`ach, irytacjach i literackich inspiracjach
18.07.2010 23:24
Trybuna Ludu - dyskusja o remake`ach, irytacjach i literackich inspiracjach
marcindmjqtx
marcindmjqtx

W bieżącym wydaniu "Trybuny" - irytacje w grach, Zajdel, wyczekiwane kontynuacje i nieco o muzyce.

Pod tekstem o "nowych twarzach retro" quadraxis poruszył temat remake'ów:

Tworzenie remake-ów samo w sobie nie jest złe pod warunkiem,że twórcy podchodzą do tematu na serio dając graczom coś znanego i jednocześnie pachnącego świeżością.Najlepszym moim zdaniem przykładem świetnego remake-u jest Resident Evil na GC.I mimo iż wersję oryginalną i remake dzieli ledwie 6 lat to nie ma chyba takiej możliwości abym kiedykolwiek tknął jeszcze RE z PSX.REmake ma wszystkie cechy pierwotnej wersji plus kilka elementów całkowicie nowych jak choćby bronie defensywne czy "ożywający nieumarli".Oprawa wizualna to majstersztyk w kategorii 2D i porównywanie tego elementu z tym z Playstation nie ma nawet sensu. Więcej w tym miejscu.

Maniac, pod artykułem o irytujących mechanizmach w grach, napisał o wątkach poruszonych w tekście:

Mnie zawsze wkurzała w serii GTA taka sytuacja: jadę sobie ulicą z gazem wciśniętym do deski, z naprzeciwka nadjeżdża jakaś fajna fura/motocykl. Mija mnie, no to ja na ręcznym, zawracam i... pustka, furę gdzieś wcięło i nie ma wogóle aut, albo jest jakaś kombinacja pojazdów, która tam się znaleźć nie mogła w ciągu sekundy. GTA IV jest ciut lepiej, ale... fajne auto na parkingu, a mnie ściga policja - szybka rundka dookoła bloku, w kilka sekund jestem z powrotem z policją utkwioną za ścianą, a auta nie ma/jest inne/jest pusto (niepotrzebne skreślić). Szlag trafia cały względny realizm. Co do filmów na DVD/Blu-ray - poruszyłeś ciekawy wątek niechcący, uwielbiam pudełeczka (mam w kolekcji około 200 filmów), ale "operation not permitted here" w momencie próby przewinięcia trailerów, reklam społecznych "ściąganie filmów to kradzież" (no cholera, przecież właśnie go kupiłem tak?) i innych komunikatów, doprowadza mnie do wnerwa dużego. Nie lubię marudzić, ale nic mnie nie wkurza jak brak logiki. Dalszą dyskusję znajdziecie pod tym adresem.

Pianandrill napisał co nieco na temat popularnych gier muzycznych:

GH/RB to jest zabawa, takie zaawansowane karaoke, więc wg mnie poza nowymi utworami to niewiele się zmienia w tych produkcjach. Mimo iż porównując GH 3 i GH 5 rzuca się w oczy wiele zmian to sama rozgrywka nie uległa zmianie. Jak już grasz to w zasadzie różnicy nie ma. Na Warriors of Rock będę spoglądał i popatrzę jak finalny produkt będzie wyglądał, ale bardziej interesują mnie "dedykowane" gry tego typu. Metallica to był strzał w dziesiątkę. Żonie kupiłem Beatles: RB a sam (mimo iż nie jestem fanem) chyba kupię sobie Green Day: RB. Myślę, że Warriors of Rock zrobi furorę, a niestety RB 3 nie specjalnie - niestety pewnie będzie za trudne i za drogie... Ciąg dalszy tutaj.

Nocomment napisał co nieco ws. wątków poruszonych w felietonie o wszystko mówiącym tytule Games Inferior.

Ciekawy art bo dla wielu graczy to okazja aby w ogóle dowiedzieć się o tym autorze, może też spojrzeć inaczej na same gry i fantastykę. Pomysły Zajdla są na tyle uniwersalne że można je znaleźć wszędzie. Gry nie są tak wdzięcznym środkiem ekspresji jak literatura czy film i ograniczają się do akcji (sama historia czasem wygląda jak zwykły pretekst) ale patrząc na to inaczej, żeby obalić system trzeba ubrudzić sobie ręce. Gracz jest człowiekiem czynu w stylu postaci z amerykańskich filmów np. takiego Oni Żyją Johna Carpentera, który zainspirował się innym amerykańskim autorem SF i podjął podobny temat, nie z perspektywy kogoś uwięzionego w naszym systemie ale ameryki lat 80 Reagana. Rozwałka też może być konstruktywna. A jakie jest Wasze zdanie? Wypowiedzcie się.

Warto zajrzeć również do wątków na naszych forach:

"Najlepsze zakończenia gier" - tytuł mówi chyba wszystko.

"Czekam na kolejną część..." - czyli których sequeli bądź wskrzeszeń starych marek po latach wyczekujecie najbardziej.

"Deus Ex 3" - czyli prognozy, oczekiwania i dyskusja na temat nadchodzącego Human Revolution.

Jeżeli znajdziecie jakąś wartą uwagi wypowiedź lub wątek, podeślijcie ją naszej moderacji. Z góry dziękujemy.

Wypowiedzi zebrał Kamil Bogusiewicz

327284025826825017
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)