Trust No More i aplikacja Tender, czyli ciekawy sposób Paradoxu na zapowiedź nowej gry ze Świata Mroku

Trust No More i aplikacja Tender, czyli ciekawy sposób Paradoxu na zapowiedź nowej gry ze Świata Mroku22.02.2019 15:24
Trust No More i aplikacja Tender, czyli ciekawy sposób Paradoxu na zapowiedź nowej gry ze Świata Mroku
Joanna Pamięta - Borkowska

Już jutro coś się wydarzy w uniwersum Wampira: Maskarady.

Maskarada nie może trwać wiecznie. Nie kiedy poszukiwanie nowych krwiodawców odbywa się w internecie, za pomocą specjalnej aplikacji. Wtedy ryzyko dekonspiracji znacząco się zwiększa.

Oto bowiem jakiś miesiąc temu pojawił się portal randkowy o nazwie Tender - o minimalistycznej oprawie, nienachalny, bez ani jednego serca nawet. Aby założyć w nim konto, wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań - podać grupę krwi, opisać zainteresowania (takie jak np. taksydermia, okultyzm, magia chaosu, koty, mrok i inne tego typu), opisać swój bieżący nastrój. Jesteś ogólnie zły na ludzi? Czy często czujesz głód?

Podejrzane, prawda? Portal obiecuje pomóc w znalezieniu bratniej duszy, a całość urozmaicają dzienne zadania, które umożliwiają awansowanie w społeczności Tendera. Na szczęście, ktoś już zdążył się sprawą zainteresować. Powstał portal Trust No More, którego właściciele przekonują w serii artykułów, że prawdziwe intencje twórców Tendera są o wiele bardziej mroczne, niż się na pierwszy rzut oka wydaje. Próbowali złamać kod aplikacji i wydobyli z niej dziwne grafiki (pierwsza widnieje na okładce artykułu):

325394299925967474

Użytkownik Manchuria pisze też o tajemniczym projekcie Chimera. A cały opis wiadomości i procedury, jaką przejść muszą użytkownicy Tendera, znajdziecie tutaj.

Ale nie będzie to trwało wiecznie. Oto bowiem jutro Tender planuje zorganizować wydarzenie polegające na kontrolowanych testach określonych grup ludzi. Podczas 4 godzinnych sesji zostaną oni podzieleni na dwie grupy i dostaną zadanie - będą musieli uciec z zamkniętego pokoju. Aby mieć szansę na udział w wydarzeniu, należy wypełnić ten oto formularz.

A teraz zajrzyjmy za kulisy całej tej... maskarady. Strona została stworzona przez Paradox, który jakiś czas temu nabył prawa do gier na licencji White Wolf. Wśród nich znajduje się Vampire: The Masquerade. Aplikacja Tender wspomniana jest w systemie RPG - jest to sprytne narzędzie umożliwiające wampirom wytypowanie potencjalnych ofiar. Czyżby zatem jutro miała się ukazać oficjalna zapowiedź nowego tytułu ze Świata Mroku?

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)