Trump chce zwiększyć cło na gry i akcesoria

Propozycja może się odbić szczególnie na rynku gier planszowych.

Trump chce zwiększyć cło na gry i akcesoria

W ramach trwających napięć pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami, administracja Trumpa zaproponowała wprowadzenie nowego, 25-procentowego cła na wybrane artykuły sprowadzane z Chin. Wśród nich znalazły się kontrolery do gier, automaty, konsole i gry planszowe.

Jak zwraca uwagę serwis GameDaily.biz, wprowadzenie tego cła może się odbić nie tylko na ceny produktów importowanych do USA z Chin. Ze względu na globalizację rynku efekty mogą poczuć klienci na całym świecie, szczególnie w przypadkach, w których cła dotkną działających na terenie USA producentów.

Obraz

Przykładem tego rodzaju sytuacji mogą być firmy produkujące gry planszowe, wykorzystujące tańsze elementy pochodzące z Chin. Wypowiadający się dla Game Daily przedstawiciel firmy White Wizard stwierdził, że ceny mogą wzrosnąć o 5 do 10% na całym rynku gier planszowych.

Efekty poczuć mogą również producenci konsol czy akcesoriów, jak w przypadku wprowadzonych w 2017 roku ceł. Dotknęły one importerów układów graficznych firm AMD i nVidia.

Nic dziwnego więc, że cłom zdecydowanie sprzeciwia się ESA - organizacja lobbingowa zrzeszająca producentów i wydawców, działających w branży elektronicznej rozrywki. Rozmowy dotyczące nowych ceł rozpoczną się 17 czerwca, a nowe przepisy mogą wejść w życie najwcześniej 24 czerwca.

Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.