Trauma, którą trzeba przetrwać, w nowym thrillerze psychologicznym, The Shattering

Trauma, którą trzeba przetrwać, w nowym thrillerze psychologicznym, The Shattering

Trauma, którą trzeba przetrwać, w nowym thrillerze psychologicznym, The Shattering
Bartosz Witoszka
22.04.2020 15:00

Ascetyczna biel i budowanie napięcia idą ze sobą w parze.

Terapia przybiera często różne formy, jednak kluczem zawsze jest odkrycie problemu, który najczęściej bywa spowodowany problemami z przeszłości. Czasem chodzi o tragedię (śmierć, rozstanie z bliską osobą), a czasem trzeba szukać naprawdę głęboko i cofnąć się do czasów dzieciństwa.

The Shattering - Gameplay Launch Trailer

Rzecz jasna motyw ten jest dość często eksploatowany przez popkulturę, a same gry również nie stronią od tego tematu – z ostatnich przykładów warto przypomnieć The Suicide of Rachel Foster, które reckowała Asia czy zeszłoroczną grę logiczną Repressed od polskiego Sigur Studio.

Wczoraj z kolei do tego grona dołączyło The Shattering od pięcioosobowego zespołu z Super Sexy Software (Marta Szymańska, Arkadiusz Burczyk, Katarzyna Kozłowska, Matt Rusiniak i Timothée Dorr), którego wydaniem zajęło się niemieckie Deck 13 znane przede wszystkim z serii The Surge czy współpracy z CI Games przy okazji produkcji Lords of the Fallen. Sam tytuł opowie o historii Johna Evansa, który jest prowadzony przez czeluści swojej podświadomości głosem tajemniczego doktora, co wzbudza skojarzenia ze wspomnianym już Repressed. Z tym, że tutaj będziemy mieli do czynienia z typowym symulatorem chodzenia, choć sama stylistyka wydaje się bardzo interesująca.

Obraz

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)