Total War: Rome 2 faktem. Legionami pokierujemy w 2013 roku

I zapowiada się na godnego następce, który pokaże antyczną wojnę z jeszcze większym rozmachem.

marcindmjqtx

02.07.2012 | aktual.: 05.01.2016 16:42

W zachodniej części internetu pojawiły się pierwsze zapowiedzi, pisane na podstawie krótkiej demonstracji pokazanej dziennikarzom. Pozwoliłem sobie w jednym miejscu zebrać najciekawsze informacje.

1. Premiera gry będzie miała miejsce w drugiej połowie 2013 roku

2. Po raz pierwszy w serii bitwy lądowe i morskie będą toczyć się równocześnie. Podczas oblężenia Kartaginy statki musiały dopłynąć do brzegu i dopiero wtedy wybiegali z nich rzymscy legioniści.

3. Aby zdobyć miasto nie wystarczy już zająć jednego centralnego placu - w Kartagninie jest kilka różnych punktów zwycięstwa, nad którymi trzeba uzyskać kontrolę

4. Główna mapa świata ma być większa od tej z pierwszego Rome i zawierać więcej terytoriów do podbicia

5. Twórcy chcą, aby gracze zamiast myśleć o pojedynczych oddziałach "myśleli o całych legionach", co ma oznaczać mniej bitew, ale za to o większej skali.

6. Na przestrzeni kampanii legiony będą zdobywały doświadczenia, cechy i zdolności, w zależności od losów konkretnych bitew, podobnie jak ich dowódcy w poprzednich grach.

7. Budżet gry jest największy w historii serii

8. Oprócz bitew istotne będą też działania i spiski toczone w rzymskim senacie

9. W grze ma się znaleźć nowy system zarządzania prowincjami, który ma ułatwić (uprościć?) proces ogarniania tego co się dzieje w rozległym imperium.

10. Silnik gry tworzony jest także z myślą o społeczności modderów skupionych wokół serii

11. Na polu bitwy wyświetlane będą "tysiące walczących"

12. Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Konrad Hildebrand

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.