Toshiba pracuje nad telewizorami 3D bez okularów

Toshiba pracuje nad telewizorami 3D bez okularów
25.08.2010 00:30
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Agencja informacyjna AFP donosi, że Toshiba pracuje nad technologią telewizorów 3D, do których nie będą potrzebne okulary. Pierwsze modele mają być dostępne w sprzedaży jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Producenci telewizorów chwalą się swoimi urządzeniami 3D, ale konsumenci wolą o nich rozmawiać niż kupować. Najgorsze są okulary - niewygodne, ciężkie, drogie. Toshiba chce nas od tego uwolnić, korzystając z technologii, która obraz dla lewego i prawego oka wyświetla pod innym kątem. Podobne rozwiązanie zastosowało Nintendo w 3DS - naoczni świadkowie twierdzą, że to się sprawdza. Co innego jednak wyświetlacz przenośnej konsoli, a co innego duży telewizor. Ciekawe, czy to się sprawdzi; gdy przed konsolą kilku znajomych siedzi na sofie, nie wszyscy patrzą wprost na ekran i skrajne osoby mogą mieć problem z percepcją stereoskopowego obrazu.

Firma ma wyprodukować trzy modele, będą kosztować kilka tysięcy dolarów. Rzeczniczka Toshiby odmówiła komentarzy, ale AFP - najstarsza światowa agencja informacyjna - ma na tyle dużą renomę, że sprawę traktuję jako plotkę wysoce prawdopodobną. Wygodne granie 3D bez okularów? Byłoby miło.

[via AFP]

Tomasz Andruszkiewicz

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)