Top Secret wróci. Na chwilkę, w jednym okolicznościowym numerze

Strona głównaTop Secret wróci. Na chwilkę, w jednym okolicznościowym numerze
08.03.2017 13:19
Top Secret wróci. Na chwilkę, w jednym okolicznościowym numerze
Paweł Olszewski
Paweł Olszewski

Złośliwcy powiedzieliby, że to prawie jak w przypadku Secret Service w 2014 roku.

bEDnmNiZ

Przywołany do życia w 2014 roku Secret Service był zapowiadany jako cyklicznie ukazujący się magazyn. Po rekordowej zbiórce społecznościowej i raptem dwóch numerach wystąpiły jednak niespodziewane problemy, zawirowania, wzajemne oskarżenia i generalnie zamieszanie, na którego końcu pojawił się Pixel. Solidny magazyn o grach, z którym jako Polygamia od jakiegoś czasu luźno współpracujemy - co miesiąc zobaczycie u nas zajawkę najnowszego numeru, a co tydzień jeden republikowany stamtąd tekst.

Wydawca magazynu Pixel organizuje też imprezę Pixel Heaven. Starsza od papierowego periodyku, w niemal 100% skupiająca się na tematach retro, powróci także w tym roku. I to właśnie tam pojawi się Top Secret. Jak czytamy w informacji prasowej:

W latach 1990 – 1996 Top Secret był jednym z popularniejszych periodyków o grach w naszym kraju. O ówczesnych realiach i generalnie o tym, jak w latach 90. tworzyło się pismo, można dowiedzieć się/przypomnieć sobie z filmu dokumentalnego "Thank you for playing". Na który, tak na marginesie, też zrzucili się fani. Jak widać retro jest u nas w cenie.

bEDnmNjb

Szlak przed jednorazowym powrotem Top Secretu przetarł już Bajtek, który w podobnej formie pojawił się na Pixel Heaven w 2016 roku. Jeden z jego egzemplarzy został nawet sprzedany na WOŚP za 1961 zł.

Nowy Top Secret pojawi się w maju, do tego czasu można sobie odświeżyć historię pisma. Oto zapis z panelu dyskusyjnego z 2014 roku.

Borek i Alex o legendarnym magazynie - Top Secret

Pixel Heaven 2017. Retro & Indie Gaming Fest odbędzie się w tym roku w dwóch miejscach - 25 maja w Centrum Kreatywności, a 26 – 27 maja w Zajezdni Autobusowa MZA w Warszawie. Okolicznościowy numer będzie dystrybuowany wśród uczestników imprezy, a także jako dodatek do części nakładów czasopism Komputer Świat oraz Pixel.

bEDnmNjh

Ostatnio Bajtek, teraz Top Secret. Ciekawe, co pojawi się za rok. Kolejnych tytułów jeszcze długo nam niestety nie zabraknie - prasa ogólnie umiera, a ta specjalistyczna o grach wideo ledwo zipie. Nie tak dawno temu, raptem w ciągu roku, zamknięto aż cztery polskie pisma o grach.

Paweł Olszewski

bEDnmNjX