Top 5 darmowych gier z App Store

Top 5 darmowych gier z App Store

Top 5 darmowych gier z App Store
marcindmjqtx
27.04.2010 11:19, aktualizacja: 18.01.2016 12:09

Ciekawych, płatnych gier z App Store można by wymieniać bez liku. Ale co z produkcjami darmowymi? Cóż, one również potrafią wciągnąć na długi czas. Oto mój subiektywny ranking pięciu najlepszych, bezpłatnych produkcji na iPhone'a. Kolejność przypadkowa, numerki przy nazwach nie oznaczają miejsc.

Tap Quest to przygodowe RPG w rodzaju Zeldy, w którym kierujemy poczynaniami czwórki osobników, o różniących się od siebie profesjach. Zabijamy potwory i kupujemy mikstury, tylko po to, by zebrać magiczne kryształy. Gra składa się na kilkadziesiąt plansz (do niedawna były dodawane nowe co wtorek, twórcy jednak już sobie odpuścili), tak więc rozgrywki starcza na bardzo długi czas. Całość obsługujemy za pomocą tytułowego "tapowania", a grafika przypomina czasy NES-a. Nie ma jednak co narzekać - produkcja studia Fromahead jest darmowa, a mimo to dostarcza kilku godzin świetnej, wciągającej rozrywki.

Jeśli z jakiegoś powodu nie możecie zakupić Doodle Jump za 79 eurocentów, możecie wybrać darmową alternatywę w postaci PapiJump. Zasady są takie same - skaczemy po platformach, by dotrzeć jak najwyżej. Brakuje co prawda urozmaiceń znanych ze wspomnianego na samym początku hitu (przeciwnicy, bonusy), ale jak na darmową produkcję całość sprawdza się wyśmienicie. Jeśli chodzi o grafikę, ta również jest uproszczona w stosunku do Doodle Jump - po zielonych prostopadłościanach skaczemy czerwoną emotikonką, umiejscowioną również wielokrotnie na niebieskim tle. Niedawno wydano także specjalną, również darmową, wersję PapiJump dla iPada.

Słynne już Auditorium zostało niedawno przecenione, dzięki czemu wszyscy posiadacze iPhone'ów mogą pobrać tę niecodzienną produkcję w pełni darmowo. Rozgrywka na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo prosta - na ekranie pojawia się fala kolorowych promieni, które musimy zepchnąć do konkretnych punktów przy użyciu wskazujących różne kierunki strzałek. Pozornie proste zadanie okazuje się w późniejszych poziomach trudnym orzechem do zgryzienia. Ogromnym atutem Auditorium jest również muzyka, powstająca w wyniku dotarcia fali promieni do wspomnianych wcześniej punktów. Lekkie odgłosy pianina i innych instrumentów są świetnym ukojeniem dla ucha i można się w nie wsłuchiwać przez kilka dobrych minut.

Na App Store znalazło się także miejsce dla darmowej produkcji typu tower defense. Tak rozbudowanej, iż wiele tego typu płatnych aplikacji mogą czuć się zawstydzone. Kilka plansz, typów wież, bonusów i hordy różnorodnych przeciwników - to właśnie oferuje ten darmowy tytuł. Grafika może nie zachwyca, ale jeśli nie macie akurat pieniędzy na Fieldrunners (również warte polecenia), pokochacie TapDefense.

Jeśli posiadacie iPhone'a, a nie kojarzycie serii Tap Tap Revenge, czas jak najszybciej nadrobić zaległości. Czym jest hit od studia Tapulous? To takie Guitar Hero skierowane jednak nie tylko do fanów rocka i metalu, ale i popu, czy muzyki elektronicznej. Trzecia część oferuje wiele skórek przyporządkowanych do konkretnych zespołów, a także rozwinięte funkcje społecznościowe, z rywalizacją przez sieć włącznie. Warto również wspomnieć o dużej ilości piosenek do pobrania - jak dotąd wypuszczono setkę utworów darmowych i podobną liczbę paczek (po kilka utworów w jednej) płatnych. Oprócz pierwszej i drugiej odsłony serii, na App Store znajdują się także specjalne, płatne wersje gry, poświęcone jednemu wykonawcy, jak Metallica, Coldplay czy NIN.

Oczywiście, można znaleźć jeszcze kilka gier na iPhone'a, na których szersze opisanie nie starczyło miejsca w tym zestawieniu. Warto tu wspomnieć między innymi o ostatnich produkcjach studia ngmoco, jak Eliminate Pro (sieciowy FPS) i WeRule (coś w rodzaju Farmville) czy MMORPG Pocket Legends (bardzo polecam). Dlaczego zostały one udostępnione za darmo? Gdyż ich twórcy widzą duży potencjał w mikropłatnościach (sprzedaż płatnych wersji maleje przez rosnące piractwo, małych dodatków nie da się za to nielegalnie skopiować). Radzę także zaglądać na stronę FreeAppADay.com, która współpracuje z developerami i codziennie przecenia jeden tytuł.

Macie swoje typy i inne darmowe tytuły warte polecenia? Czekamy na Wasze propozycje w komentarzach.

Mikołaj Więckowski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)