Tony Hawk’s Pro Skater 1+2. Wszystko, co wiemy o powrocie mistrza deskorolki

Tony Hawk’s Pro Skater 1+2. Wszystko, co wiemy o powrocie mistrza deskorolki

Tony Hawk’s Pro Skater 1+2. Wszystko, co wiemy o powrocie mistrza deskorolki
13.05.2020 16:59, aktualizacja: 17.05.2020 16:20

Wszystkie triki, wszyscy skaterzy, ale "tylko" prawie każdy utwór

Najważniejsze. Odświeżony THPS nie ma nic wspólnego ze średnią próbą remastera podjętą w 2012 r. Wydany wtedy Tony Hawk’s Pro Skater HD zawierał siedem poziomów (plus kolejne trzy dodane w ramach DLC), mocno wykastrowaną ścieżkę dźwiękową (ostało się siedem oryginalnych utworów, dorzucono masę nowych), zabrakło w nim kilku podstawowych trików, które później uzupełniano w patchach. Efekt? Średnia ocen na Metacriticu: 67 (wersja dla PS3 i X360). Z kolei na Tony Hawk’s Pro Skater 5 spuśćmy litościwą zasłonę milczenia.

Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 będzie dwoma grami w jednej. Znajdziemy w niej wszystkie oryginalne poziome, wszystkich oryginalnych zawodników oraz wszystkie triki. Co dla niektórych najważniejsze – na ścieżce dźwiękowej znajdzie się większość utworów znanych z oryginałów. Obecnie potwierdzono powrót zespołów: Powerman 5000, Bad Religion, Dead Kennedy’s, Goldfinger, Millencolin, Naughty by Nature, Papa Roach, Primus, Lagwagon oraz Rage Against the Machine. Co z resztą? Tu twórcy nabierają wody w usta.

Jak się będzie w to grało? Twórcy zapewniają, że nie mechanika zachowa swoje, oryginalne, rozpoznawalne po chwili DNA.

- Oryginalna seria Tony Hawk’s Pro Skater jest ważnym czynnikiem w ewolucji współczesnych trików na deskorolce i inspiruje wielu profesjonalnych skaterów. Jestem podekscytowany, mogąc pomóc inspirować nową generację skaterów i graczy –a także obecnych fanów –do dalszego rozwoju tego sportu – mówi tytułowy bohater gry.

Jego słowa prowadzą do kolejnej ważnej rzeczy: trików. Lista ma być olbrzymia i zawiera wszystkie sztuczki znane z oryginału z obowiązkowym łączeniem w taśmowe kombinacje. Jak robić to w praktyce można podejrzeć na kanale Jacka Blacka, który miał okazję zagrać w demo razem z Tonym na jednej kanapie (polecamy od mniej więcej 3 minuty).

This is Tony Hawk... a Pro Skater

Simon Ebejer z Vicarious Visions w wywiadzie z Verge podkreślił, ze obie części THPS będą ze sobą połączone i będą stanowiły jedną, spójną grę. - Chcieliśmy uniknąć sytuacji, w której grasz najpierw w „jedynkę” i potem zaczynając „dwójkę” zaczynasz od zera. Przejście między nimi będzie płynne i pozwoli zachować progres postaci – tłumaczy.

Na tym nie koniec atrakcji. Zremasterowany THPS otrzyma oryginalne tryby multiplayer, zarówno do rozgrywki online jak i lokalnego, kanapowego grania. Łącznie z coraz rzadziej spotykanym split-screenem. Do tego twórcy dorzucają tryby dla domorosłych moderów: Create-A-Park oraz Create-A-Skater. Ten pierwszy ma pozwolić na tworzenie rozbudowanych map oraz wprowadzania zmian w rozgrywkach. Wszystkim będzie można podzielić się online.

Graficznie gra została zbudowana niemal od zera (z poszanowaniem i pieczołowitym oddaniem ducha oryginału), co najlepiej widać na poniższym obrazku.

Obraz

Co z samymi skaterami? Oto pełna lista: Tony Hawk, Bucky Lasek, Steve Caballero, Geoff Rowley, Andrew Reynolds, Elissa Steamer, Chad Muska, Eric Koston, Rodney Mullen, Rune Glifberg, Kareem Campbell, Jamie Thomas oraz Bob Burnquist.

Każda z map zostanie wypełniona wyzwaniami znanymi z oryginałów, ale pojawia się też nowe cele. Nad tym aby zachować między nimi balans zadbało studio Vicarious Visions. Warto dodać, że w ekipie znalazły się osoby, które pracowały nad grą w przeszłości. - Bierzemy to, co znasz i kochasz z oryginalnych gier i łączymy z ulepszonymi narzędziami kreatywnymi, które pozwolą graczom wymyślić zupełnie nowe sposoby grania w grę, którą kochają. Jesteśmy przekonani, że będzie to najlepsze doświadczenie Tony Hawk’s Pro Skater, o które prosili fani - powiedziała Jen Oneal z VV.

Samą grę można już zamawiać w przedsprzedaży. Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 trafi zarówno na pecety jak i na konsole PS4 oraz Xbox One. Ci, którzy skuszą się na preorder, otrzymają wcześniej dostęp do dema z poziomem Warehouse. Nie wiadomo kiedy dokładnie będzie można je pobrać.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)