Tomb Raider to RPG... czyli o przyszłości Final Fantasy

Na Games Developer Conference, podczas rozważań nad przyszłością serii Final Fantasy dyrektor cyklu, Motomu Toriyama, stwierdził, że w zachodnich RPG, takich jak te, w których występuje Lara Croft kamera jest bliżej postaci, gdyż gracz bardziej chce się z tą postacią identyfikować. W japońskich RPG natomiast, gracz woli obserwować całą akcję z lotu ptaka i skupić się na drużynie, dlatego kamera jest bardziej oddalona.

Marcin Dąbrowski

15.03.2010 | aktual.: 15.03.2010 20:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na slajdach ilustrujących tą zabawną wypowiedź, jako kolejny przykład zachodniego RPG pojawił się również Hitman. Widać Toriyama nie grał w przywoływane przez siebie tytuły lub nie do końca wie jakie gry są zachodnimi RPG-ami.

Toriyama stwierdził również, że kolejne Final Fantasy ma być właśnie bardziej zachodnie - dynamiczne i interaktywne. Jako przykład gry na której będą się wzorować podał Uncharted 2.

Myślę, że w następnych Final Fantasy będzie więcej interaktywności w filmikach. Jeśli mamy 1000 latających smoków, to zabawnie będzie móc skakać z jednego na drugiego”, powiedział.

Znaczna część konferencji poświęcona była tłumaczeniu dlaczego Final Fantasy XIII jest tak liniowe oraz czemu nie ma w nim żadnych miast. „Postacie są l’Cie. Uciekają przed ludźmi. L’Cie nie mogą się relaksować w miastach”, stwierdził Toriyama.

Wiemy jednak, że nie do końca jest to prawda, gdyż wielokrotnie padały już z ust członków ekipy Square Enix słowa potwierdzające brak czasu i umiejętności potrzebnych do stworzenia ogromnych miast w grafice HD. Dyrektor serii zapewnił za to, że kolejna część nie będzie już tak bardzo liniowa.

Final Fantasy XIII ukazało się 9 marca na PlayStation 3 i Xboksa 360.

Źródło artykułu:WP Gry
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.